Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makrome Örgü Teknikleri

20 farklı şekilde hazırlanmış makrome örgü teknikleri hazırladık. Kolaydan zora doğru ilerleyen makrome örgülerinde kullanılan temel düğüm tekniklerinden başlıyoruz. Makrome takılar, makrome bileklikler, makrome duvar süsleri, makrome runner gibi birçok örgüde kullanacağımız düğüm teknikleri hazırladık. Tam 20 tane. Makrome örmeye yeni başladıysanız bu düğümlerin yapılışını öğrenerek işe başlamalıyız. Kolay dekorasyon modellerinden başlayıp daha zor örneklerle devam edebiliriz. Hatta el emeğimizi kazanca dönüştürüp satış yapabilir ev bütçesine katkıda bulunabiliriz. Makrome düğüm çeşitleriyle hayal gücümüzü birleştirerek şahane tasarımlar oluşturabiliriz. Ahşap çubuklara, kuru ağaç dalına makrome çalışmaları yapabilirsiniz. Makrome duvar süsü yapımı kolay projeleri kapı süsü olarak da kullanabiliriz. Aşağıda bulunan düğüm teknikleriyle ev dekorasyonunda kullanacağınız makrome perde bağı yapımı örnekleri çalışabiliriz.

Makrome Düğümleri

Temel düğüm teknikleriyle başlayıp daha zor modellerle ilerlediğimiz 20 farklı düğüm çeşidi hazırladık. Bu güzel projeleri çocuklarımızla birlikte de yapabiliriz. Çocuklarımıza öğretebiliriz. Ben kızıma temel tekniklerden öğretmeye başladım. Her modelde kullanacağı temel tekniklerin nasıl yapıldığını biliyor. 3. sınıfa gidiyor. Çocukların kendi elleriyle ördüğü makrome duvar süsleri yapıp öğretmenler günü hediyesi olarak hazırlayabilir. Çocukların kendi elleriyle hazırladığı hediyelerden daha güzel ne olabilir.

Eğer sizde makromeye başlamak, öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki videoları izleyerek işe başlayabilirsiniz. Kim bilir emeğinizi kazanca dönüştürüp hayallerinize kavuşabilir ev bütçenize katkıda bulunabilirsiniz.

Makrome Örgü Teknikleri

İlk öğreneceğimiz düğüm teknikleri yukarıdaki gibi. Temel düğümlerden oluşuyor. Hadi nasıl yapıldığını izleyelim.

Şimdi diğer 10 tekniği öğrenelim. Paspas modellerinden makrome perde modellerine kadar kullanabiliriz.

Makrome Örgü Teknikleri 1

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler