Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yeni Başlayanlar İçin Papatya Anahtarlık Yapımı

Makrome modellerinden güzel bir tarifle devam ediyoruz. Bu kez makrome anahtarlık modellerine yeni bir tarif ekliyoruz. Hediyelik fikirler, örgü çanta süsleri, örgü anahtarlık modelleri olarak kullanacağımız çok hoş yapması kolay bir model. Makrome anahtarlık modelleri özellikle özel günlerde hediye olarak çok tercih ediliyor. Makrome nikah şekeri modelleri, söz – nişan hediye fikirleri, bebek görme hediyesi olarak yapabilirsiniz. Yeni başlayanlar için papatya anahtarlık yapımı hediye olarak edebileceğiniz modellerden. Aynı çiçeği dış kısmı kırmızı iç göbek kısmı siyah olarak yapabilir ve gelinciğe çevirebilirsiniz. Renk renk örerek kır çiçekleri görünümü verebilirsiniz.

Yeni Başlayanlar İçin Papatya Anahtarlık Yapımı

Bugüne kadar çok güzel makromelere değindik. Çeşit çeşit makrome düğümleriyle anahtarlıklar, runnerler, puflar, paspaslar, kapı süsleri, duvar süsleri ördük. Mesela anahtarlıklardan bahsedecek olursak makrome anahtarlık yapımı ilginizi çekecek flamingo desenli anahtarlıklardan. Yine anahtarlıklardan bahsedecek olursak bir sonraki önerimiz boncuklu anahtarlık modelleri ve yapılışı olacak. Çeşit çeşit boncuklarla çok güzel anahtarlıklar yapmıştık. Makrome çiçek çelengi anahtarlık yapılışı ise muhteşem örülmeye değer anahtarlıklardan. Gelelim şimdi yeni modelimize. Adım adım yapılışıyla yeni başlayanlar ve herkes için anahtarlığın nasıl örüldüğünü öğrenelim.

Papatya Anahtarlık Nasıl Yapılır?

4,5 mm pamuklu kordon ipliği, 4 cm ahşap halka ve 20 mm ahşap boncuk kullanacağız. Ayrıca ahşap topun etrafını kaplamak için sarı iplik kullanacağız. Elimizde olan bir ipi tercih edebiliriz. Boncukların etrafını sık iğneyle amigurumi örer gibi kaplıyoruz. Daha sonra aşağıdaki adımları takip ederek ahşap halka üzerini makrome ipiyle kaplayarak papatyayı örüyoruz.

İlk olarak papatyamızı tamamladığımızda nasıl göründüğüne göz atalım.

Yeni Başlayanlar İçin Papatya Anahtarlık Yapımı 1

Yeni Başlayanlar İçin Papatya Anahtarlık Yapımı 2

Son olarak videoya geçelim ve yeni başlayanlar için papatya anahtarlık yapımını izleyelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler