Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makrome Yapraklı Perde Bağı Yapılışı

Makrome modellerinden çok güzel bir çalışmayla devam ediyoruz. Sırada perdelerimizi süsleyecek makrome yapraklı perde bağı yapılışı hazırladık. Makrome yaprak yapılışını daha önce farklı çalışmalarda çok yapmıştık. Şimdi de perdelerimizi süslemek için kullanıyoruz. Yine yaprağı ve perde bağında kullandığımız makrome düğüm tekniğini farklı çalışmalarınızda da kullanabilirsiniz. Mesela makrome duvar süsü modellerinde, makrome kapı süsü modellerinde kullanılabilir.

Makrome perde bağı yapımında deniz kabukları, tahta boncuklar kullanabilirsiniz. Uygun yerlere yerleştirilmiş küçük süslemeler güzel olan örgümüzü daha güzel hale getirecektir. Tıpkı az sonra paylaşacağımız makromede olduğu gibi. Örgü perde bağı modellerinde tığ işi örgü modellerinden, örgü aplike modellerinden de faydalanabilirsiniz. Makrome çiçek modellerini kullanabilirsiniz. Örtüğümüz alt makrome üzerine örgü güller, çiçeklerle süslemeler yapabiliriz. Perde bağı modellerinde sadece boncuklar, deri kemerler, dantel modelleri, fistolar, kurdele çiçek modelleri, amigurumi perde bağı modellerini de kullanabilirsiniz. Amigurumi perde bağı modelleri özellikle çocuk odası dekorasyonunda çok kullanılıyor.

Makrome Perde Bağı Nasıl Yapılır?

Kolay ve gösterişli bir modelin yapılışını hazırladık. Hazırladığımız makromeyi yaprakla süsledik. Tahta boncukla süsledik. Böylece çok daha kullanışlı hale getirdik. İlk olarak perdelerimize uygun pamuklu makrome ipini seçerek işe başlıyoruz. Daha sonra videoda anlatıldığı gibi örmeye başlıyoruz.
Makrome Yapraklı Perde Bağı Yapılışı

Boncuk 1 tane ama nasıl güzel bir hava katmış değil mi. Gelelim şimdi makrome yapraklı perde bağı yapılışına. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler