Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Baklava Desen Makrome Runner Yapımı

Makrome runner nasıl yapılır daha önce farklı bir modelde paylaşımımız olmuştu. Şimdi yine çok beğeneceğimiz örgü runner modellerinden makrome ipiyle yapılmış bir örneği paylaşacağız. Aynı modeli boyutlarını büyütüp veya küçültüp farklı örgülerde kullanabilirsiniz. Mesela amerikan servis yapımında kullanabiliriz. Yada makrome paspas modellerini kullanabiliriz. Makrome dikdörtgen supla yapımı size fikir verebilir. Makrome bardak altlığı yapımı paylaşmıştık. Paspas, amerikan servis, runner gibi modellerde kullanacağınız örneklerden. Az sonra paylaşacağımız modeli de bardak altığı olarak kullanabilirsiniz. Belki daha ince ipler tercih edilebilir. Makrome duvar süsü olarak örüp kullanabiliriz. çok hoş bir model. Makromenin temel 2 düğümüyle yapılıyor. Bu iki düğümü neredeyse tüm çalışmalarda kullanıyoruz. Makromeyi ilk öğrenmeye başladığımızda bu 2 düğümü mutlaka bilmemiz gerekiyor. Temel taşlar. Birde dönerek ilerleyen düğüm var. Baklava desen makrome runner yapımı nasıl örülüyor öğrenelim.

Pamuklu Makrome Runner

Pamuklu makrome ipleriyle örülmüş muhteşem bir modelin anlatımı var sırada. Runner yapımı olarak hazırladığımız modeli farklı örgülerde de kullanabiliriz. Runnerin yapımında 2 mm kalınlığında pamuklu iplik kullanacağız. İpliğin kalınlığını artırarak runnerin boyutlarını değiştirebilirsiniz. Video başında ipleri hangi ölçülerde keseceğimiz, hazırlayacağımız paylaşılıyor. Yapacağınız runner boyutlarına göre ip ölçülerini ayarlayabilirsiniz.

Baklava Desen Makrome Runner Yapımı 1

Baklava Desen Makrome Runner Yapımı

Çok güzel görünüyor değil mi. Çok zarif. Eğer bu güzel modelin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız tek yapmanız gereken videoyu izlemek. Baklava desen makrome runner yapımı detaylarına geçiyoruz. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler