Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makrome Mandala Yapımı

Makrome modelleriyle devam ediyoruz. Sırada çok beğeneceğimiz duvarlarımız süsleyecek bir çalışma var. Örgü mandala modellerinden sıkça bahsetmiştik. Bugünse yine örgü modelleri diyoruz ama makromeyle örgü örüyoruz. Makrome mandala yapımı için beğendiğiniz düğümleri beğendiğiniz ipleri kullanabilirsiniz. Bildiğimiz düğüm teknikleriyle yapıyoruz. Her zaman kullandığımız örgü modellerini tercih ediyoruz. Sonra makromeyi tamamlayınca ortaya şahane bir görüntü çıkıyor. Hediyelik fikirler olarak da düşünebileceğimiz bir çalışma. Tahta boncuklar, deniz kabukları makrome mandalaya çok yakışıyor. Renkli iplerle renkli makrome duvar süsü yapımı, renkli makrome kapı süsü modelleri yapabiliriz. Makrome çiçek yapımını, makrome yaprak yapımını mandala yapımında kullanabilirsiniz. Taranabilir makrome ipleri, pamuklu örgü ipleri, kordon ipleri çalışmalarınızda kullanabilirsiniz. Parça ipleri değerlendirmek için makrome mandala modelleri yapabilirsiniz. Tabi burada unutmamamız gereken iplerin kalınlıkları değiştiğinde örgünün de boyutlarının değişeceği.

Makrome Mandala Nasıl Yapılır?

Tek renk iplerle de çalışabilirsiniz. Krem rengi ile yapıldığında şahane duracak. Yine tahta boncukları kullanabilirsiniz. Yada az sonra paylaşacağımız örnekte olduğu gibi renk renk iplerle renkleri bir arada kullanarak makrome mandala yapımında kullanabilirsiniz.

Mandala yapımı için 35 cm çubuk kullanıyoruz. Kuru ağaç dalı da tercih edebilirsiniz. 4 mm kalınlığında renkli iplere ihtiyacımız olacak. Aynı zamanda ahşap boncuklar kullanacağız. İlk ipimizi 6 adet 80 cm uzunluğunda kesiyoruz. Sonra videoda olduğu gibi örmeye devam ediyoruz.

Makrome Mandala Yapımı

Çok güzel görünüyor değil mi. Renkler muhteşem olmuş. Uyum harika. Hadi şimdi makrome mandala yapımı nasıl örülüyor izleyelim.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler