Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

4 Yapraklı Yonca Bardak Altlığı Yapılışı

Makrome modellerinden yeni bir tarifle devam ediyoruz. Sırada 4 yapraklı yonca bardak altlığı yapılışı var. İsterseniz yeşil makrome ipleriyle yapabilirsiniz. Tam bir yonca görünümü elde etmiş oluruz. Krem renkleriyle, pembelerle yapabiliriz. Her bir yaprakta farklı bir rengi kullanarak parça makrome iplerini de değerlendirebiliriz. Her şekilde çok güzel duracak bardak altlığı modellerinden. Sadece bardak altlığı olarak değil küçük vazoların altında altlık olarak kullanabiliriz. Saksı altlarında kullanabiliriz. 4 yapraklı yonca bardak altlığına geçmeden önce daha önce yaptığımız örgü bardak altlığı modellerinden bahsedelim.

Bu paragrafta makrome ipleriyle yaptığımız bardak altlıklarından bahsedeceğiz. Makrome bardak altlığı nasıl yapılır birkaç modeli bir arada kullanarak yapabiliriz. Tek düğüm tekniğiyle çalışabiliriz. Pamuklu makrome ipleri, kordon makrome ipleri kullanabiliriz. Makrome bardak altlığı yuvarlak olarak çalışılmış çok şık modellerden. Birkaç renkle de yapılmış haline göz atacağız. Makrome bardak altlığı yapımı ise kilim desenli, hayvan figürlü, çiçek figürlü, harfli çalışabileceğimiz modellerden. Gelelim şimdi yeni modele. 4 yapraklı yonca bardak altlığı yapılışını öğrenelim.

4 Yapraklı Yonca Bardak Altlığı Nasıl Örülür?

3 mm pamuklu makrome ipiyle istenilen renklerde örülecek bardak altlığı modeli hazırladık. Yeni model bardak altlığı çiçek deseninde. Şans getirdiğine inandığımız 4 yapraklı yonca renginde de kalpli çiçek şeklinde de örebiliriz. Örgü nihale olarak da kullanabiliriz.

Yoncayı yapmak için 32 adet 50 cm iplik hazırlıyoruz. Kalp başına 8 tane ip gerekli oluyor.

4 Yapraklı Yonca Bardak Altlığı Yapılışı 2

4 Yapraklı Yonca Bardak Altlığı Yapılışı 3

4 Yapraklı Yonca Bardak Altlığı Yapılışı 4

4 Yapraklı Yonca Bardak Altlığı Yapılışı 5

4 Yapraklı Yonca Bardak Altlığı Yapılışı 6

4 Yapraklı Yonca Bardak Altlığı Yapılışı 1

4 Yapraklı Yonca Bardak Altlığı Yapılışı

Çok güzel görünüyor değil mi. Birkaç renkle yapılmış hallerini de gördük. Son olarak videoya geçelim ve 4 yapraklı yonca bardak altlığı yapılışını öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler