Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makrome Bileklik

Makrome ipinden, ince iplerden, örgü iplerinden bileklik yapımı hazırladık. Adım adım yapılışı resimlerle gösterilmekte. Resimleri takip ederek örebilirsiniz. Kalan ipleri değerlendirmek için bileklik modelleri örebilirsiniz. Bilekliklerinizi boncuk ve püsküllerle süsleyebilirsiniz. Bu aralar deniz kabukları popüler. Kendinize deniz kabuklu bileklik modelleri yapabilirsiniz. Daha önce örgü dostluk bilekliği yapımı paylaşmıştık. Yapılışı kolay ve bilekte çok şık duran bir modeldi. Çocuklarınız içinde, çocuklarınızla birlikte yapabileceğiniz bir model. Makrome ipiyle bileklik nasıl yapılır birçok örneği bulabilirsiniz sitede. Örgü ipleri ile, tığlarla, şişlerle örülmüş birçok model mevcut. Beğendiklerinizi yapabilirsiniz. Bileklik örme detaylarını adım adım hazırladık. Hadi şimdi mokreme bileklik yapılışını inceleyelim.

Kolay Bileklik Yapımı

Çin düğümü şeklinde yapılmış makrome bileklik hazırladık. Spiral şekilde hazırlanmış bir bileklik. Daha büyük yaparak ve kalın ipler kullanarak makrome duvar süsü modellerinde de kullanabilirsiniz. Döne döne örüyoruz bilekliğimizi. Kolye modellerinde kullanabilirsiniz. Makrome bileklik olarak değil sadece birçok teknikte kullanabileceğiniz bir model. Şimdi bilekliğimizin aşamalarını inceleyelim.

4 eksenli ipin etrafına düğümlerle yaptığımız çok güzel bir bileklik. Bilekliğin çapını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Bilekliğin spiral kısmını tamamladık. Şimdi bağcıklarını yapalım. Bağcıklarına ip ekliyoruz. Ve örüyoruz. Bileğimize göre istediğimiz boyutta örüyoruz.

Makrome Bileklik 14

Makrome Bileklik 13

İstediğiniz renklerde veya her düğümde farklı renkte örebileceğiniz bir model. Çok güzel bir örnek. Orta kısmına taş, boncuk, deniz kabuğu ekleyebilir veya dikebilirsiniz.

Makrome Bileklik 13

Makrome Bileklik 2

Kaynak : http://www.bianzhile.com/p/46764

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler