Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ev Yapımı Parmak Boyası Nasıl Yapılır ?

Çocuklarımız için çok güzel bir yazı hazırladık. Evde parmak boya yapımı. Parmak boya ve ev yapımı oyun hamuru yapılışı çocukların gelişimi , hayal dünyası için önemli. Dışarıdan aldığımız boyaların içinde ne olduğunu bilmiyoruz. Ve güvenli mi onu da bilmiyoruz. En iyisi evde kendimiz onlar için parmak boyası yapalım. Bu boya güvenli. Ağızlarına alırlarsa korkmayın.  Yıkanabilir ve yenebilir.

Biz kızımla neredeyse her gün parmak boyası ile resimler yapıyoruz. Kendisi çok keyif alıyor. Yine birlikte videolu balon roket deneyi de yapıyoruz. Çok keyifli oluyor. Denemenizi tavsiye ederim. Yine çocuklarınızla birlikte oyuncaklar yapabilirsiniz. Çoraptan tavşan nasıl yapılır bahsetmiştik. Çocuklarınızla birlikte yapabilirsiniz. Biz henüz yapmadık. Bunun için biraz daha büyümesi gerekiyor. Hadi parmak boyasına başlıyoruz.

Parmak Boyası Yapılışı

Malzemeler

  • 1 su bardağı un
  • 1 su bardağı su
  • Çeşitli renklerde gıda boyası

Unu ve suyu pürüzsüz bir kıvam alacak şekilde karıştıralım. Daha sonra bu karışımı kapaklı kaplara bölelim. Cam kavanoz bebek mamalarından oluşan kaplarınız var ise evde kullanabilirsiniz. Her bir renk için 4 damla gıda boyası yeterli olacaktır. Boyayı da kattıktan sonra tekrar karıştıralım.

Ev Yapımı Parmak Boyası Nasıl Yapılır ? 2

Ev Yapımı Parmak Boyası Nasıl Yapılır ? 3

Ev Yapımı Parmak Boyası Nasıl Yapılır ? 4

Ev Yapımı Parmak Boyası Nasıl Yapılır ?

Bekleme esnasında boya dibe çökebilir. Tekrar karıştırmanız yeterli olacaktır. Artık çocuklarımız daha güvenli bir şekilde dilediğini gibi oynayabilirler.

Ev Yapımı Parmak Boyası Nasıl Yapılır ? 1

Ev Yapımı Parmak Boyası Nasıl Yapılır ? 5

Ev Yapımı Parmak Boyası Nasıl Yapılır ? 6

Ev Yapımı Parmak Boyası Nasıl Yapılır ? 7

Kaynak : http://www.repeatcrafterme.com/2013/06/easy-homemade-finger-paints.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler