Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

DIY, Halka Oyunu Nasıl Yapılır?

Bu yazın favori oyunlarından biri olacak. Açık havada , evde zevkle oynayacaklar. Evde çocuklarınız için yapacağınız güzel bir okul öncesi etkinlik önerisi. Çocuğunuzla birlikte oynayarak kaliteli zaman geçirmiş ve birlikte çok eğlenmiş olacaksınız. Bu güzel oyunu çeşitlendirerek farklı modellerde de yapabilirsiniz. Halka oyunu için anlattığımız materyaller dışında farklı malzemelerden de yapabilirsiniz. Kağıt tabaklar kullanabilirsiniz mesela. Kartondan yapabilirsiniz. Köpük ve strafor kullanabilirsiniz. Çocuklarınızın çok eğleneceği etkinliklerden biri de kartondan ev yapımı. İçinde çok mutlu olacaklar. Kendi evleri. Evcilik oynamak için, kitap okumak için kendilerine özel bir alan. Havalar ısındı artır. Dışarıda oynamaları için günler çok güzel gidiyor. Açık havada oynamaktan zevk alacakları bir diğer oyunsa PVC borudan ok ve yay yapımı ile arkadaşları ile eğlenceli dakikalar geçirecekler.

Evde Çocuklarla Halka Oyunu Yapımı

DIY, Halka Oyunu Nasıl Yapılır? 5

Malzemeler

  • 45 cm çapında yuvarlak ahşap
  • Matkap
  • Seçtiğiniz renkte boya
  • Fırça
  • 30 cm uzunluğunda ahşap çubuk, veya pvc boru
  • Naylon halat
  • Güçlü bir tutkal
  • Bant

İlk olarak yuvarlak ahşap malzemeyi istediğiniz renkte boyayın. Ahşap çubukları da istediğiniz renkte boyayarak işe başlayalım. Daha sonra resimde gördüğünüz gibi yuvarlak ahşap malzemenin üzerine ahşap çubukların sığacağı genişlikte 5 adet delikler açalım.

DIY, Halka Oyunu Nasıl Yapılır? 2

Daha sonra naylon halatları daire olacak şeklide keselim. Uçlarına tutkal sürüp bant ile yapıştıralım. Halatın etrafını bantla sararak daha güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

DIY, Halka Oyunu Nasıl Yapılır? 4

DIY, Halka Oyunu Nasıl Yapılır?

Artık halka oyunu oynamaya hazır. Süper oldu.

DIY, Halka Oyunu Nasıl Yapılır? 6

DIY, Halka Oyunu Nasıl Yapılır? 3

DIY, Halka Oyunu Nasıl Yapılır? 1

Kaynak : http://www.momendeavors.com/2013/06/diy-ring-toss-game.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler