Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

El İzi Anahtarlık Yapılışı

Kendin yap projeleriyle devam ediyoruz. Yeni doğan bebeklerin ayak izlerinden el izlerinden anahtarlık yapıyoruz. Sadece yeni doğan bebeklerde değil daha büyük çocuklarda da yapılabilir. Projenin yapılışı oldukça kolay. Az sonra paylaşacağımız el izi anahtarlık yapılışını çok beğendim. Küçülen kağıtı temin ettikten sonra kızımın el izinden ayak izinden bende bir anahtarlık yapacağım. Yanına birde kızımın çizdiği bir kalp figürü ekleyeceğim. Çocuklarımızın el izleriyle daha önce farklı projeler paylaştık. Okul öncesi etkinlikleri kapsamında çeşitli projelere ulaşabilirsiniz. El izi baykuş yapımı çocukların seveceği projelerden. Kendi ellerini çizerek sevimli bir kuş yapıyorlar. Etkinliğin yapılışında el izinden çiçek, ağaç, flamingo, kelebek gibi projeler de var. Okul öncesi evadan el izi çiçek yapımı çocuklarımızın seveceği projelerden. Daha burada sayamadığımız çok proje var. Yanardağ etkinlikleri, kinetik kumlar, ev yapımı oyun hamuru, uçan balon deneyi gibi. Saymakla bitmez. Tek yapmanız gereken önceki yazıları incelemek. Şimdi el izi anahtarlık yapılışını öğrenme vakti.

El İzi Anahtarlık Nasıl Yapılır?

Babalar günü için anneler günü için düşünülebilecek en güzel hediye. Çocukların ayak izlerini el izlerini anne babalar sürekli yanlarında taşıyacaklar. El izi anahtarlık yapılışı bittiğinde o kadar güzel oluyor ki bakmalara doyamayacaksınız. Malzeme listemizle tarife geçelim.

  • Küçülen kağıt
  • Parmak boyası
  • Makas
  • Delgeç
  • Fırça
  • Tutkal
  • Parşömen kağıdı
  • Fırın tepsisi

El İzi Anahtarlık Yapılışı 13

El İzi Anahtarlık Yapılışı 11

Küçülen kağıtları kırtasiyelerde, nette bulabilirsiniz. İlk olarak tüm malzemeleri bir araya getirelim. Daha sonra adım adım anahtarlığın yapılış aşamalarını inceleyip çocuklarımızın ayak izlerini el izlerini bizde anahtarlık yapalım. Hatta kolye olarak bile düşünülebilir.

El İzi Anahtarlık Yapılışı 12

El İzi Anahtarlık Yapılışı 3

El İzi Anahtarlık Yapılışı 15

El İzi Anahtarlık Yapılışı

El İzi Anahtarlık Yapılışı 1

El İzi Anahtarlık Yapılışı 10

El İzi Anahtarlık Yapılışı 7

El İzi Anahtarlık Yapılışı 4

El İzi Anahtarlık Yapılışı 9

El İzi Anahtarlık Yapılışı 14

El İzi Anahtarlık Yapılışı 5

Muhteşem oldu değil mi. Eğer sizde yapmak isterseniz yukarıdaki adımları takip edebilirsiniz.

El İzi Anahtarlık Yapılışı 8

El İzi Anahtarlık Yapılışı 2

Kaynak : https://anothermommyblogger.com/2020/06/13/diy-kids-handprint-keychains/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler