Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Okul Öncesi Dinozor Fosili Oyunu

Dinozor olması şart değil. Başka oyuncak modelleri ile de yapabilirsiniz. Çok keyifli bir oyun. Havaların ısınması ile bahçelerinizde, parklarda bu okul öncesi etkinlik deneyini yapabilirsiniz. Bende kızımla ilk fırsatta yapmak istiyorum. Eminim çok keyif alacaktır. Çocuklarınızla birlikte onların keyif alacağı , oynarken öğrenecekleri okul öncesi etkinlikleri yapabilirsiniz. Okul öncesi yanardağ etkinlikleri çok keyifli bir oyun mesela. Balon şişirme deneyini de yapabilirsiniz. Balonun kendiliğinden şiştiğini görünce çocuklar çok keyif alacaklar.

Tuz Hamurundan Dinozor Fosili Yapımı

Model olarak dinozorları kullandık. Fosil deyince dinozorlar daha uygun oluyor tabi ki. Dinozorlarınız yoksa aynı etkinliği farklı hayvanlarla da yapabilirsiniz. Karışım olarak tuz hamuru kullandık ama farklı karışımlar da kullanabilirsiniz. Daha sağlam olsun isterseniz alçıdan, derzlerden, killerden karışım yapabilirsiniz.

Tuz Hamuru Nasıl Yapılır?

  • 4 su bardağı un
  • 1 su bardağı tuz
  • 2 bardak su

Ölçüleri istediğiniz gibi artırabilirsiniz. Tüm malzemeleri karıştırma kabında karıştıralım. Daha sonra dinozorları bu hamurla kaplayalım. Kuruduktan sonra , fırınlama işlemi de yapabilirsiniz. Çocukların oynaması için hazır.

Alçı ile Fosil Hazırlama 

Modelde alçı kullanılmıştır. Malzemeler alçı, su , karıştırma kabı ve oyuncakları koymak için kalıp. Karışımı akışkan bir kıvamda olacak şekilde hazırlayalım.  Silikon kalıplarınız yoksa içinden alçıyı kolayca çıkartacağınız yoğurt , peynir kapları kullanabilirsiniz. Karışımı hazırladıktan sonra kalıpların içine hayvanları yerleştirip karışım ile kaplayalım. Ve donmasını bekleyelim. Donduktan sonra çocuklarınız artık oynayabilir. İsterseniz toprağa gömüp daha eğlenceli hale dönüştürebilirsiniz oyunu.

Okul Öncesi Dinozor Fosili Oyunu

Okul Öncesi Dinozor Fosili Oyunu 1

Okul Öncesi Dinozor Fosili Oyunu 2

Okul Öncesi Dinozor Fosili Oyunu 3

Okul Öncesi Dinozor Fosili Oyunu 4

Kaynak : http://www.papervinenz.com/2011/06/gots-kids-make-your-own-dinosaur.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler