Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Okul Öncesi İtfaiye Haftası Etkinlikleri

Bugünlerde okul öncesi çocuklarımızla birlikte ve tüm ülkemizde itfaiye haftasını kutluyoruz. İtfaiye haftası her yıl 25 – 30 Eylül tarihleri arasında kutlanıyor. Günün anlam ve önemine binaen okullarda çocuklarımızla birlikte çok güzel etkinlikler hazırlıyoruz. Birlikte güzel, eğitici, eğlenceli dakikalar geçiriyoruz. Oyunlarla yangınların nasıl kötü sonuçlar doğurduğundan bahsediyoruz. Ülkemize nasıl zarar verdiğinden bahsediyoruz. Orman yangınları olduğunda sonuçlarının neye mal olduğundan bahsediyoruz. Ağaçlar, ormanda bulunan hayvanlar zarar gördüğünde sonuçlarının çok ağır olduğundan bahsediyoruz.

İtfaiyeler, itfaiye erleri sadece yangınları söndürmekle kalmıyor yardıma muhtaç hayvanları da kurtarıyor. Eğer bir kedi ağaçta kaldı ise bir yerde hayvan sıkışmış ise hemen itfaiyeler yardıma koşuyor. Bugün okul öncesi itfaiye haftası etkinlikleri kapsamında okullarda yapacağımız çalışmalarla ilgili bizlere fikir verecek bir galeri hazırladık. Galeride yangın söndürme etkinlikleri, boyama etkinlikleri, ağaçtan kedi kurtarma gibi birçok fikir var. Çocuklarımızla birlikte evde veya okulda sınıf içi etkinlikleri olarak okul öncesi itfaiye etkinliklerini yapabiliriz. Birazdan çok güzel videolar paylaşacağız okulda veya evde çocuklarımızla birlikte yapabiliriz. İtfaiye haftasında kullanabileceğimiz çok güzel fikirler var. Mesela yangın tüpü yapacağız, itfaiye eri kıyafeti yapacağız. İtfaiye şapkası yapacağız. Daha sonra hazırladığımız etkinlikleri yapmaya koyulacağız. Sonra galeride hazırladığımız okul öncesi etkinlik fikirlerini hazırlayarak yangın söndürmeye gideceğiz. Şimdi birbirinden güzel eğitici okul öncesi itfaiye haftası etkinliklerine göz atalım.

Okul Öncesi Yangın Haftası Etkinlikleri

Etkinliklerimizi hazırlarken çocuklarımızla birlikte yangınların çıkmaması için neler yapabiliriz, nasıl tedbirler alabiliriz onları konuşabiliriz. Orman yangınlarının çıkmaması için neler yapabiliriz konuşabiliriz. Bu sayede hem çocuklarımız hem biz bilinçlenmiş oluruz. Okulda yapılan etkinliklerinde çok faydası olacağını düşünüyorum. Küçük yaşta ailede başlayan okulda devam eğitimle bilinçlenebiliriz. Bu sayede ormanlarımız daha temiz çevremiz daha temiz olur. Etrafta cam kırıkları olmaz. Ev içinde yangın çıkmasına neden olacak tedbirleri alırız. İtfaiye sanat etkinliği ile hem kendimizi hem de çocuklarımızı eğitebiliriz.

İlk olarak okul öncesi etkinlikleri olarak yapabileceğimiz okul öncesi itfaiye haftası etkinliklerinden oluşan galerimizi inceleyelim. Galeriye geçmeden önce daha önce yaptığımız yumurta kolisinden itfaiye nasıl yapılır incelemeden geçmeyin. Etkinliklerimizde kullanabiliriz.

Şimdi videolarla yapabileceğimiz etkinliklere değinelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler