Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Okul Öncesi İtfaiye Etkinlikleri

Okul öncesi çocuklarımız için farkındalığı artırmak için etkinlik hazırladık. Okul öncesi itfaiye etkinlikleri. Etkinlikler arasında okul öncesi labirent etkinlikleri, okul öncesi makasla kesme etkinlikleri, okul öncesi çizgi çalışmaları gibi etkinlikler var. Çoğunlukla ise kartonla yaptığımız binaları, evleri söndürme etkinlikleri var. Bahçemizde, okul bahçesinde, evde salonda, çocukların odalarında yapacağımız şahane etkinlik örnekleri var. Beğendiklerinizi mutlaka yapabilir çocuklarla yangınlardan, ateşin oluşturabileceği zararlardan bahsedebiliriz. İtfaiye arabaları yapabiliriz. İtfaiye arabası nasıl yapılır derseniz aşamalarına yumurta kolisinden itfaiye nasıl yapılır inceleyebilirsiniz. Okul öncesi yangın etkinliği çalışmalarından nasıl örnekler hazırlamışız inceleyelim.

İtfaiye Etkinlikleri Okul Öncesi

Legolarla, kartonlardan ev yapıp üzerine evalarla, fon kartonlarıyla, krep kağıtlarla ateşler yapabilirsiniz. Çocuklarınızla yangın hakkında konuşup birlikte yangını söndürebilirsiniz. Sprey şişelerine su doldurabiliriz, plastik şişelerin kapaklarını delerek kendimize söndürme aracı, yangın tüpü yapabiliriz. Su balonların içini doldurarak çocukların ateş üzerine atmasını isteyebilir yangını söndürmelerini isteyebiliriz. Kahraman itfaiyeciler sadece yangınları söndürmüyor ağaçta kalan, zorda kalan hayvanları da kurtarıyor. Yine çocukların oyuncaklarıyla hayvanları da kurtarmalarını sağlayabiliriz. Güzel bir etkinlik olacak. Çocuklar hem eğlenecekler hem öğrenecekler.

Çocukları daha doğru bilgilerle bilgilendirmek için itfaiyecilerle buluşturup bilgi almasını sağlayabiliriz. Okulumuza müsait olan bir itfaiyecimizi çağırıp çocuklara bilgi vermesini isteyebiliriz. Okul öncesi etkinliklerimiz arasında 70 den fazla fikir var. Bunları tek tek inceleyim. Beğendiğimiz çalışmaları okulumuzda, evimizde yapalım.

Eğer resimleri incelediyseniz sizlere güzel fikirler verecek videolar hazırladım. Şimdi birlikte onları izleyelim. Böylece çocuklarımız için güzel oyunlar hazırlayabiliriz.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler