Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Pelerin Panço Nasıl Dikilir?

Dikiş modelleri ve örneklerinden bugün pelerin panço nasıl dikilir ondan bahsedeceğiz. Daha önce kullandığımız bir kalıbı kullanarak pelerin kalıbı oluşturacağız ve güzel bir panço dikeceğiz. Pelerin dikeceğiz. Dikiş dikmek çok keyifli. Kendi diktiğiniz kıyafeti giymek, çocuğunuza giydirmek çok daha keyifli. Ben belediyenin ücretsiz dikiş kurslarına kalıp kurslarına katıldım. Hocamız çok iyiydi. Çok güzel, çok detaylı öğretti. Şimdi kendi kıyafetlerimi, kızıma kıyafetlerini dikiyorum. Tabi arada hazır olarak da alıyorum. Ama dikiş dikmemin keyfi başka. Dikiş modelleri ve örneklerinde evde yapabileceğimiz ayrıntılı dikiş bilgisi gerektirmeyen, pratik bilgilerden bahsediyoruz zaman zaman. Bugünde daha önce kullandığımız hazır bir kalıptan pelerin kalıbı çıkarmayı, panço kalıbı çıkarmayı göreceğiz. Ve kendimiz için hazırlayacağız. Aynı yöntemle kız çocukları içinde hazırlayabiliriz. Dikiş nasıl yapılır daha önce bahsetmiştik. Dikişe güzel bir giriş yapmıştık. Dikiş bilgisinden sonra elbiseler, pantolon tamirleri, çocuk kıyafetleri, gelinlik dikme, dantelden elbise dikimi gibi birçok projenin yapılışına değindik. Sizde önceki tarifleri inceleyebilir uygun olanları kendiniz için çocuklarınız için yapabilirsiniz.

Panço Dikimi Resimli

Beğendiğiniz kumaşlarla kendinize pançolar dikebilirsiniz. Daha önce çocuklar için kaşe kumaştan panço nasıl dikilir bahsetmiştik. Bugün daha önce kullandığınız bir kalıpla üzerinden ölçüler alarak panço kalıbı oluşturabilirsiniz. Ekose kumaş kullandığınızda çizgilerin birbirine denk gelmesine dikkat etmelisiniz. Kalıbı kumaşa yerleştirdikten sonra omuz kısımlardan 1 er cm yükseltilmiş. Yandan genişlemeyi ise istediğiniz gibi yapabilirsiniz. 50 – 60 veya 75 cm. Ön tarafa düğmeler için fermuarlar için pay vermeyi unutmuyoruz. Şimdi kalıp çıkartmayı resimden daha iyi görüp anlayabiliriz.

Pelerin Panço Nasıl Dikilir? 1

Pelerin Panço Nasıl Dikilir?

Pelerin Panço Nasıl Dikilir? 2

Pelerin Panço Nasıl Dikilir? 3

Dikim aşamalarını görelim.

Pelerin Panço Nasıl Dikilir? 5

Pelerin Panço Nasıl Dikilir? 4

Pelerin Panço Nasıl Dikilir? 6

Bittiğinde çok güzel oluyor. Kullanışlı bir model. Özellikle hamileler için çok iyi. Hamileyken kilo alındığı için çok rahat kıyafetler bulamıyoruz.

Pelerin Panço Nasıl Dikilir? 7

Pelerin Panço Nasıl Dikilir? 12

Pelerin Panço Nasıl Dikilir? 11

Pelerin Panço Nasıl Dikilir? 10

Pelerin Panço Nasıl Dikilir? 9

Pelerin Panço Nasıl Dikilir? 8

Kaynak : https://bouchrakanon.blogspot.com/2017/12/blog-post_22.html?spref=pi

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler