Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kol Ucu ve Etek Ucuna Fisto Nasıl Dikilir?

Güzel bir dikiş projesiyle devam ediyoruz. Evde dikiş dikenler için çok güzel bir teknik. Gömleklerin, tuniklerin, elbiselerin etek uçlarına dantel modelleri, fisto modelleri dikerek çok hoş çok zarif hale çevirebilirsiniz. Bugün kol ucu ve etek ucuna fisto nasıl dikilir onu öğreneceğiz. Bebek kıyafetleri dikerken kızlarınıza kıyafet dikerken veya kendinize kıyafet dikerken bu küçük tekniği uygulayabilirsiniz. Düz kumaşlara diktiğinizde, trikolara, penyelere diktiğinizde bambaşka bir görünüme kavuşacak. Zaman zaman dikiş modelleri ve örneklerinden bahsediyoruz. Az sonra paylaşacağımız teknik hepimizin işine çok yarayacak. Özellikle dikişe yeni başlayanlar düz kıyafetler dikenler için pratik bir teknik.

Kol Ucu ve Etek Ucuna Fisto Nasıl Dikilir? 4

Dikişle ilgili kolay fikre geçmeden önce yine işimize yarayacak birkaç modelden bahsedelim. Mesela eğer evde diktiğiniz tişörtlerin yakası genişse veya aldığınız tişörtlerin yakası genişse onları kolayca daraltabilirsiniz. Tıpkı yakası bol tişört nasıl daraltılır içeriğimizde olduğu gibi. Eski gömlekleri değerlendirme projelerinden de bahsetmiştik. Kurtarıcı parçalar dikmiştik. Bu parçaların nasıl dikildiğine eski gömlekten kurtarıcı parçalar nasıl dikilir içeriğimizden öğrenebilirsiniz. Kendinize güzel düz dantel bir elbise dikmek istiyorsanız dantel kumaştan elbise dikimi içeriğimiz inceleyebilirsiniz. Güler Erkan dikiş kalıpları, Burda Dergi dikiş kalıplarını kullanabilirsiniz. Kendi kıyafetinizden kalıp çıkartabilirsiniz. Gelelim şimdi kol ucuna ve etek ucuna fisto nasıl dikilir öğrenmeye.

Kol ve Etek Ucuna Fisto Dikimi

Güzel ve kolay bir dikiş bilgisiyle devam ediyoruz. Kıyafetlerimizi küçük dokunuşlarla süslüyoruz. Özellikle düz desensiz kıyafetlerde fisto – dantel uygulaması yaptığımızda çok güzel duruyor. Trikolar, penyeler, krepler, şifonlar, organzeler veya diğer kumaş türlerine uygulayabilirsiniz. Abiye modelleri dikersen uygulayabilirsiniz. Günlük kıyafetler dikerken uygulayabilirsiniz. Evde pijama takımı dikimini tamamladığınızda alt parçaların paçalarına, etek uçlarına, kol uçlarına uygulayabilirsiniz. Böylece kendinize özel kıyafetler dikebilirsiniz.

İlk olarak dikeceğimiz kıyafete uygun danteller, fistolar seçmeliyiz. İnce kumaşlara aynı kalınlıkta ince fistolar seçelim. Evde diktiğimiz kıyafetlere fisto uygulaması yapabileceğimiz gibi hazır aldığımız kıyafetlere de dikebiliriz.

Eğer etek ucuna fisto dikeceksek ( kalıbı hazırlarken dikiş paylarını vermeyi unutmayın) ilk olarak 1 cm içe katlayalım. Daha sonra tekrar 2 cm içe katlayıp ütüleyelim. Daha sonra danteli hazırlamaya geçelim. Dikilecek kısmı temiz bir görüntü için overlok çekebilirsiniz. Danteliniz görünecek şekilde az önce hazırladığımız etek ucuna yerleştirip dikmeye başlayalım.

Kol Ucu ve Etek Ucuna Fisto Nasıl Dikilir? 5

Kol Ucu ve Etek Ucuna Fisto Nasıl Dikilir? 6

Kol kısmına da aynı şekilde fistoyu dikebiliriz.

Kol Ucu ve Etek Ucuna Fisto Nasıl Dikilir? 3

Dikiş işlemlerini tamamladığımıza göre kıyafetimiz kullanıma hazır.

Kol Ucu ve Etek Ucuna Fisto Nasıl Dikilir? 2

Kol Ucu ve Etek Ucuna Fisto Nasıl Dikilir?

Kol Ucu ve Etek Ucuna Fisto Nasıl Dikilir? 1

Kol Ucu ve Etek Ucuna Fisto Nasıl Dikilir? 3

Kaynak : https://chashands.fr/comment-coudre-de-la-dentelle-sous-un-ourlet/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler