Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Eski Kottan Çantalar

Eski kottan çantalar hazırladık. 3 farklı çantanın yapılışı bir arada. Yırtılan kot pantolonlar, giymediğimiz küçük gelen kot pantolonlardan harika çantalar. Eğer küçük pantolonlar yıpranmamış ve giyilebilir durumda ise ihtiyacı olanlara vermeyi daha doğru buluyorum. Ama yıpranmış kötü durumda olan pantolonları değerlendirerek yeni ürünlere dönüştürebilirsiniz. Eski kotlarla yapılmış muhteşem geri dönüşümlerden çok bahsettik. Halılar yaptık, piknik çantaları yaptık, çeşitli boylarda çantalar yaptık. Eski kottan çanta yapımı için çeşitli süslemeler kullanabilirsiniz. Eski kottan geri dönüşüm projelerinden önceki yazılarımızı inceleyerek çalışmalarda kullanabilirsiniz. Eski kottan neler yapılır eskileri değerlendirmek için yatak örtüleri, kırlentler, takılar, saç bantları gibi birçok çalışma yapabilirsiniz. Eski kottan çanta yapımı için pantolonlara ihtiyacımız olacak. Süslemek isterseniz zımbalara, dantellere, püsküllere, çeşitli kumaşlara ihtiyacımız olacak. Bende daha önce eski kottan çanta yapılışı denemiştim ve üzerini stencıl şablon ile boyamıştım. Sizde boyamalar yapabilirsiniz.

Eski Kottan Çanta Dikimi

3 farklı modelde güzel eski kottan çantalar dikiyoruz. Hepsinin yapılışını adımları ile birlikte hazırladık. Beğendiğiniz modelleri dikebilirsiniz. Önce 1. çanta ile başlayalım. Kot pantolonun cepli kısmından aşağıdaki gibi yapıyoruz. Hemen adımlara bir göz atalım.

Eski Kottan Çantalar 13

Eski Kottan Çantalar 11

Eski Kottan Çantalar 9

Eski Kottan Çantalar 18

Eski Kottan Çantalar 10

Eski Kottan Çantalar 6

Eski Kottan Çantalar 16

2. çantamıza geçiyoruz ve adımları inceliyoruz.

Eski Kottan Çantalar 7

Eski Kottan Çantalar 17

Eski Kottan Çantalar 4

Eski Kottan Çantalar 5

Eski Kottan Çantalar 8

Eski Kottan Çantalar 14

Eski Kottan Çantalar 15

Eski Kottan Çantalar 12

Sıra geldi 3. çantaya.

Eski Kottan Çantalar

Eski Kottan Çantalar 1

Eski Kottan Çantalar 2

Eski Kottan Çantalar 3

Çantalarımız tamam oldu. Beğendiğiniz çantayı ister aynı şekilde ister üzerinde değişilik yaparak dikebilir ve kullanabilirsiniz. Süslemek için danteller, püsküller de çok güzel oluyor. Pamuklu kumaşları kullanabilirsiniz. Farklı renkte kotları birleştirerek çantaları dikebilirsiniz.

Eski Kottan Çantalar 19

Kaynak : https://sewguide.com/diy-denim-jeans-bag/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler