Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Omuz Çantası

Yaz için harika bir çanta hazırladık. Örgü çanta modellerinden motifli örgülerle yapılan bir örnek. İki renk uygulamasını göreceksiniz. Ben krem rengi modele bayıldım. Daha yaz için birçok örgü çanta modelleri projemiz var. Dantel çantaları sevenler için püsküllü dantel çanta yapılışı hem kolay hemde şık bir model. Örgü cluth çanta yapımı da çok güzel bir model. Bu çantada uygulanan örneği birçok yerde kullandık. Kağıt ip çanta modellerinde kullandık. Şal modellerinde kullandık. Kazak, battaniye modellerinde de kullandık. Daha çok anlatımlı proje için mimuu.com ziyaret edebilirsiniz.

Yaz yürüyüşleri için bir mini çanta kullanmak, büyük çantalardan ve rahatsız edici ağır sırt çantalarından kaçınabilirsiniz. Güneş gözlüklerini, cüzdanınızı , anahtarlarınızı  taşımak için minik basit bir çanta yeterli. Birazdan kısa sürede örgü omuz çantası nasıl yapılır göreceğiz. Kare bir motif ve basit bir örnek ile çok şık bir çanta. Hadi başlayalım anlatıma.

Örgü Çanta Nasıl Yapılır?

Örgü omuz çantası yapıyoruz. Yaz için cıvıl cıvıl renklerde hazırlayabilirsiniz. Tahta boncuklarla ve püsküllerle süslediğimiz çok hoş bir çanta. Önce şema ile başlayalım.

Örgü Omuz Çantası 10

Şemada daire zincir, uzun çizgi trabzan, artı ise sık iğneyi temsil ediyor. Sihirli halka ile başlayıp şemayı uyguluyoruz. Başlama noktası ve tur başları şemada gösterilmiş. İstediğiniz boyutlara ulaşana kadar tur sayısını artırarak örebilirsiniz. İçi için astar kumaş kullanıyoruz. Çanta askısı için anglez kordon yapımı yapıyoruz.  % 100 pamuklu iplik ve 3 mm tığ ile örülmüş bir çanta. İp olarak catania orijinals kullanabilirsiniz. Model catania ile örülmüş. Çanta 20 x 20 cm ebatlarında. Şimdi çantamızı görelim.

Kaynak : https://anabeliahandmade.blogspot.com/2017/07/how-to-make-summer-crochet-shoulder-bag.html#

Benzer İçerikler
3 thoughts on “Örgü Omuz Çantası”
 1. Mirian dedi ki:

  BELLOOOO

 2. Nihal dedi ki:

  Videosu var mı acaba iyi günler

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba. Maalesef bizde videosu yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler