Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Popcorn Örgü Çanta Yapımı

Örgü çanta modellerine farklı şekilde yapılmış güzel bir model ekliyoruz. Popcorn örgü çanta yapımı. Popcorn örgü modellerini daha çok battaniye modellerinde kullanıyoruz. Bugünse şahane bir tığ işi örgü çanta modelleri yapıyoruz. Yapılışı sizlere adım adım resimli olarak göstereceğiz. Çantanın ana kısmı daha önce paylaştığımız tekniklerle yapılıyor. Zincir çekiyoruz ve etrafını sık iğne ile örerek belli bir boyutlara getiriyoruz. Farklı olarak bugün popcorn ekliyoruz çantamıza. Birçok farklı şekilde hazırlanmış çanta modelleri , yapılışları hazırladık. Yine kolay ve değişik bir teknikle yapılmış model yapılışı var. Benim en çok örmek istediğim çantalar arasında wayuu mochilla bag ler geliyor. Muhteşem çantalar. Wayuu şablonlarını örgüye uyarlayarak ortaya çok şık çantalar çıkartıyorsunuz. Yapılışına , şemalarına dair birçok paylaşım bulabilirsiniz mimuu.com da. Örgü çanta yapımı anlatımlı beğendiğiniz modelleri kendiniz için hediyelik fikirler için yapabilirsiniz. Kendinize örgü cüzdan yapılışı da yapabilirsiniz. Ne dersiniz çok şık olmaz mı.

Popcorn Örgü Çanta Nasıl Yapılır?

Hemen malzemelerle başlayalım ve çantayı örelim.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta iki farklı renkte iplik
  • İplere uygun tığ
  • İğne
  • İplik

Çantanın boyutlarını istediğiniz gibi örebilirsiniz. Biz burada teknik olarak nasıl yapıldığından bahsedeceğiz. 16 zincir çekerek başlayalım. 2. zincirden başlayarak sona kadar tüm zincirler üzerine 1 sık iğne yapalım. Son zincire 2 sık iğne yapalım. Zincirin diğer tarafına geçerek her ilmeğe 1 sık iğne yapalım. Son zincire 2 sık iğne yapalım. 44 sık iğne olacak.

Popcorn Örgü Çanta Yapımı 1

Popcorn Örgü Çanta Yapımı 2

Popcorn Örgü Çanta Yapımı 3

Popcorn Örgü Çanta Yapımı 4

Popcorn Örgü Çanta Yapımı 5

2.tura geldiğimizde 1 zincir çekerek başlayalım. Köşede bulunan 3 sık iğneye gelene kadar her bir ilmeğe 1 sık iğne yapalım. Köşelere geldiğimizde 3 ilmeğin içine her birine aynı yere 2 sık iğne yapalım. Devam ederek zincirin diğer tarafına da aynı işlemi uygulayalım.

Popcorn Örgü Çanta Yapımı 8

3.turda da aynı şekilde köşelerde artırma yapalım. Arada bulunan sık iğneler üzerine 1 sık iğne yapalım.

Popcorn Örgü Çanta Yapımı 9

4- 18 turlar arasını artırma olmadan aynı sayıda örmeye devam edelim. Örgü çanta olarak kullanmak isterseniz aşağıda resimlerde gördüğünüz gibi 12. turda bir delik yapabilirsiniz.

Popcorn Örgü Çanta Yapımı 10

Popcorn Örgü Çanta Yapımı 11

Popcorn Örgü Çanta Yapımı 12

Popcorn Örgü Çanta Yapımı 13

Popcorn Örgü Çanta Yapımı 14

Popcorn Örgü Çanta Yapımı 15

Çantanın yan orta kısmından 4 sık iğne atlayalım 4 zincir çekelim. Daha sonra üzerine sık iğne örüp 23. turda bitirelim.

Popcorn Örgü Çanta Yapımı 16

Popcorn Örgü Çanta Yapımı 17

Popcorn Örgü Çanta Yapımı 18

Popcorn Örgü Çanta Yapımı 19

Popcorn Örgü Çanta Yapımı 20

Şimdi popcorna başlayalım. 6 zincir çekelim. Üzerine 5 sık iğne yapalım. Ve resimdeki adımları takip edelim. Popcorn yapılışını daha önce birçok kez anlatımını paylaşmıştık.

Ve çanta hazır.

Popcorn Örgü Çanta Yapımı 38

Popcorn Örgü Çanta Yapımı 39

Popcorn Örgü Çanta Yapımı 40

Popcorn Örgü Çanta Yapımı

Kaynak : http://gingerknots.com/2017/01/29/bobble-tote/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler