Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

El Yapımı Örgü Çanta

Tığ işi örgü modellerinden aslında daha önce farklı modelde kullandığımız bir örnekten çanta örüyoruz. Virüs şal modellerinde kullandığımız bir örnek. Bu kez kalın ip ve kalın tığ kullanarak örgü çanta modellerine uyarladık. Yine aynı örneği bebek battaniyesi modellerinde, örgü paspas modellerinde de kullanmıştık. Örgü çanta olarak da çok güzel bir fikir olmuş. Ve çok güzel durmuş. Sizde çanta olarak örmeyi düşünebilirsiniz. Tığ işi kare motiften çanta ördük. Örgü plaj çantası modelleri, alış veriş çanta modelleri, market – pazar çantası, hobi çantası olarak kullanabiliriz.  Çok şık çok güzel ve oldukça kullanışlı.

Örgü çanta modellerinde daha önce farklı örgülerde kullandığımız motifleri, örnekleri kullanabilirsiniz. Yine tığ işi çanta modellerinde kullanacağımız birçok ip çeşidi var. Penye ipler, makrome ipleri, kordon ipler, pamuklu ipler, kağıt ipler gibi. Mesela rafya ipten örgü çanta modeli bir çeşit kağıt ip kullanarak ördüğümüz örgülerden. Az sonra öreceğimiz çantaya benzer olarak penye ip örgü modelleriyle ördüğümüz bir modelimiz var. Tarifine zikzak çanta yapımından ulaşabilirsiniz. El yapımı örgü çanta için tarife geçiyoruz.

Tığla Çanta Nasıl Örülür?

3,5 mm tığla kalın ipler kullanarak ördüğümüz kare tabanlı bir çanta örüyoruz. Örmesi keyifli kullanması keyifli modellerden. Adım adım nasıl örüldüğünü videodan izleyeceğiz. Yabancı örgü modellerinden. Örgünün dili aynı olduğu için ben ellerini takip ederek örüyorum. Çünkü dil bilmiyorum. Sizlerde eğer dil bilmiyorsanız öyle yapabilirsiniz.

El Yapımı Örgü Çanta

Çok güzel görünüyor değil mi. El yapımı örgü çanta için hemen videoya geçiyoruz. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler