Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Mandala Çanta Yapımı

Tığ işi örgü modellerinden evde kalan parça ipleri değerlendirmek için şahane bir fikir hazırladık. Örgü mandala çanta yapımı. Hem şemalı anlatımlı hem de videolu anlatımlı. Örgü çanta modellerinden severek öreceğiniz örneklerden. Örgü mandala modellerinden beğendiğiniz motiflerle çantalar örebilirsiniz. Örgü mandala çanta yapımı çok güzel çok beğeneceğiniz modellerden. Birazdan yapılışına geçeceğiz. Sizlere motiften çanta yapımı için beğendiğiniz, sevdiğiniz motifleri, sevdiğiniz tığ işi örnekleri kullanarak çantalar örebilirsiniz. Örgü mandala çanta yapımında kullandığımız örneği tur sayılarını artırarak farklı örgülerde de kullanabilirsiniz. Mesela örgü yastık modellerinde, örgü amerikan servis modellerinde daha kalın iplerle örerek örgü paspas modellerinde bile kullanılabilir. Penye ipler kullanıldığında çok kalın ip ve tığlarla örüldüğü için boyutlar değişecektir. Örgü banyo paspası olarak kullanılabilir. Tişört süslemek için kullanabilirsiniz. Çok şık bir model. Hadi yapılışına geçelim.

Mandala Çanta Nasıl Örülür?

Örgü mandala çanta yapımı kolay bir model. Örgüye yeni başlayan arkadaşlarımız da videodan takip ederek rahatlıkla örebilirler. Yeni başlayanlar için şema karışık gelebilir belki. 2 motifi birleştirebilir astar ve fermuar kullanabilirsiniz. Yada mandalayı sadece ön kısımda kullanıp arka kısımda kumaş veya düz sık iğnelerle, trabzanlarla  örgüler yaparak kullanabilirsiniz. Pamuklu ipler ve iplere uygun tığlar seçebilirsiniz.

Örgü Mandala Çanta Yapımı 7

Örgü Mandala Çanta Yapımı 5

Örgü Mandala Çanta Yapımı 3

Şemalar yukarıdaki gibi. Şimdi çantamızın boyutlarına bir göz atalım.

Örgü Mandala Çanta Yapımı 6

Çanta 23 cm x 23 cm boyutlarında. Yan şeritlerin genişliği 5 cm. Sıra geldi örgü mandala çanta yapımının son halini gözden geçirmeye.

Örgü Mandala Çanta Yapımı 2

Örgü Mandala Çanta Yapımı 8

Örgü Mandala Çanta Yapımı 4

Örgü Mandala Çanta Yapımı 1

Örgü Mandala Çanta Yapımı

Şimdide videolarımızı inceleyelim.

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/7796

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler