Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Lif Örnekleri Anlatımlı

Lif modellerinden harika bir örnek daha. Yuvarlak lif modelleri sevenler için sarının ve pembenin tonlarında harika bir tarif. Örgü lif modelleri hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Mutlaka her evde her çeyizde olur. Kapkek lif yapımı, kalpli lif örnekleri, yuvarlak, kare, uzun lif modelleri, takım lif modelleri gibi birçok örnek örülür. Kullanılır, hediyelik olarak verilir. Tığ işi lif örnekleri anlatımlı modeller özenle seçilip örnekler beğenilir ve keyifle örülür.

Tığ İşi Lif Modelleri

Bugün de sizlerle çok güzel ve çok kolay bir lif modelinin yapımını paylaşacağım. Modelimiz o kadar basit ilerliyor ki gün de 2 tane bile yapabilirsiniz. Çeyizlerde hediyelik dağıtmak için 15 – 20 tane aynı renkten örülse kimsenin de gönlü kalmaz diye düşünüyorum. Bohçalara birer tane yerleştirilecek bu güzel modeli dilerseniz tek renk örün. Dilerseniz 2 renk olarak örün. Nasıl zevkiniz isterse.

Tığ İşi Lif Örnekleri Anlatımlı

Tığ işi lif örnekleri anlatımlı model için lif ipi ve tığ malzemelerimiz bunun dışında ekstra bir şeye gerek yok. Sıkılmadan örülen lifimiz aynı zaman da bereketi de temsil ediyor. Tek daldan bir sürü yaprak modeli çıkıyor ortaya. Dilerim ki kimin çeyizine niyetle örüyorsanız modelimizin yaprakları gibi evi bolluk bereket için de olsun. Şimdi gelelim yapım tekniğine. Tekli fıstık yaparak işleniyor modelimiz ve tek dikkat etmeniz gereken arttırma yerleri. Orta için 6 zincirle halka yapıyoruz. Halkanın içine 6 adet fıstık yapıyoruz araları iki zincirle. İkinci sıra için her zincire iki tane fıstık yapıyoruz ve fıstık arası 1 zincir diğer dilime geçişler iki zincir. 3. Sırada fıstık aralarına çektiğimiz 1 zincir olan yerlere 3 tane fıstık yapıyoruz. Bu şekilde örerek istenilen ebada gelince kenar oyasını yapıp bitiriyoruz. Orta kısmı için puf çiçek yapılmış ama siz isterseniz farklı bir süsleme de yapabilirsiniz ya da orta kısmı boşta bırakabilirsiniz. Eğer lifi beğendiyseniz artık yapım videosuna geçebiliriz. İplerinizi hazırladıysanız yapımını video dan izleyerek kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Eğer yeni lif yapmaya başladıysanız ya da lif örmek isteyip de hiç denemediyseniz videolu anlatımdan çok rahat bir şekilde ölebileceğinizi düşünüyorum. Dilerseniz videomuza geçelim. İyi seyirler.

Tığ İşi Lif Örnekleri Anlatımlı 1

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler