Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Bebek Elbise Yapımı

Şiş örgü modelleri ile hazırlanmış 1 -2 yaş bebekler için uyumlu şemalı anlatımlı çok güzel bir elbise yapılışı hazırladık. Kız bebeklere örgü elbise modellerinin etek uçlarında ajur deseni var. Ve yine elbisenin ön kısmında kalp ajur örneği var. Ajur modeli ip dolama ve ilmek kesme şeklinde yapılıyor. Şemayı takip ederek örebilirsiniz. İsterseniz beğendiğiniz farklı ajur örgü modelleri varsa örgü elbise modellerinde kullanabilirsiniz. Şiş örgü örneklerinde daha önce birçok modelin yapılışını anlatımlı videolu olarak hazırlamıştık. Örgü elbise yapımı için beğendiklerinizi kullanabilirsiniz. Örgü elbise yapılışı için beğendiğiniz ipleri kullanabilirsiniz. Bebe yünleri ile örebilirsiniz. Çok güzel renkler, çok güzel ipler var. Seçenek çok arttı. Fiyatlarda değişiklik gösteriyor. Bütçenize uygun ipleri alıp örgü modelleri ve yapılışlarında kullanabilirsiniz.

Örgü Bebek Elbise Anlatımlı

Küçük şirin bebek elbisesi 1 -2 yaş bebekler için uyumlu. Çok zor bir model değil. Biraz örgü biliyorsanız örebilirsiniz. En altta sislere şişe ilmek atma, düz örgü ve ters örgü videolarını vereceğiz. Elbisenin uzunluğu 28 cm büst kısmı 60 cm. Robadan örgü elbise yapılışı için yakada pirinç örgü kullanacağız. Pirinç örgü nasıl yapılır videoyu altta bulabilirsiniz. Örgü bebek elbise yapımı için şemamızı inceleyerek başlayalım.

Örgü Bebek Elbise Yapımı 9

Örgü Bebek Elbise Yapımı 3

Örgü Bebek Elbise Yapımı 7

Şemalar bu şekilde. Bildiğimiz tekniklerden oluşuyor. İp dolama, sağa ilmek kesme, sola ilmek kesme gibi tekniklerden oluşuyor. Şimdi bahsettiğimiz videolarımızı izleyelim.

Sıra geldi elbiseyi tamamladığımızda nasıl göründüğünü incelemeye. Arkada düğmeleri, ön kısmında ve etek ucunda ajurlu örneği ile çok şık duruyor. Örgü bebek elbisesi yapımı son hali.

Örgü Bebek Elbise Yapımı 4

Örgü Bebek Elbise Yapımı 5

Örgü Bebek Elbise Yapımı 6

Örgü Bebek Elbise Yapımı 8

Örgü Bebek Elbise Yapımı 2

Örgü Bebek Elbise Yapımı

Örgü Bebek Elbise Yapımı 1

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/8669

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler