Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Elbise Yapımı

Çok güzel bir elbise yapılışı hazırladık. Örgü elbise yapımı için resimler hazırladık. Trabzanlar ve kafeslerle yapılmış bir elbise. Parça parça örüyoruz, parçaları birleştirerek elbiseye şekil veriyoruz. Kolay bir elbise. Bittiğinde çok güzel duruyor. Her yaşa göre ayarlayarak örebilirsiniz. Elbisenin parçaları daha önce giydiğimiz kıyafetleri kalıp kullanarak örüyoruz. Dantel örgü elbise nasıl yapılır resimlerle, şemalarla hazırladık. Kolaylıkla örebilirsiniz. Örgü elbise kadın, örgü elbise çocuklar için örebilirsiniz. Örgü elbise örnekleri için pamuklu ipler, merserize ipler, keten ipler kullanabilirsiniz. Angora iplerle çok güzel elbiseler örmüştük. Elbise örneklerini incelemiştik. Angora örgü elbise modellerinden tarifleri inceleyebilirsiniz. Örgü elbise yapımı pamuklu iplerle örülmüş bir örnek. Hadi yapılışına geçelim.

Örgü Elbise Anlatımlı

Çok güzel bir elbise. Ve her yaşa göre örülebilecek bir örnek. Örgü elbise yapımını şemalı olarak hazırladık. Tabi resimleri de mevcut. Üst kısmı parça parça örüyoruz. Kıyafetlerimizi kalıp olarak kullanıyoruz. Alt kısmı için dikdörtgen uzun parça örüyor üs kısma pile vererek dikiyoruz. Pamuklu ipler ve iplere uygun tığla örüyoruz. Hadi başlayalım anlatıma.

Örgü Elbise Yapımı 14

Örgü Elbise Yapımı 9

Örgü Elbise Yapımı 8

Örgü Elbise Yapımı 11

Örgü Elbise Yapımı 10

İlk parçamız yukarıdaki gibi örülüyor. Şimdi 2. parçamızın yapılışını inceleyelim.

Örgü Elbise Yapımı 12

Örgü Elbise Yapımı 13

Şimdi eksik parçaları örelim. Eksik kısımları tamamlayarak kıyafetimizi kalıp kullanarak örelim.

Örgü Elbise Yapımı 16

Örgü Elbise Yapımı 15

Örgü Elbise Yapımı 17

Yuvarlak köşeli yapmak istemezseniz aşağıdaki gibi de yapabilirsiniz.

Örgü Elbise Yapımı 5

Çok güzel bir elbise. Parçaları örmek istediğiniz bedene göre ayarlayarak örebilirsiniz. Hazır bir elbiseden örgüye uyarlanmış bir model. Önce hazır elbiseyi görelim.

Örgü Elbise Yapımı 2

Örgü Elbise Yapımı 20

Şimdi örgü halini görelim. Örüldüğünde nasıl durduğuna bakalım. İçine astar geçirerek kullanabilirsiniz. Şahane bir model oldu.

Örgü Elbise Yapımı

Örgü Elbise Yapımı 21

Örgü Elbise Yapımı 18

Örgü Elbise Yapımı 19

Örgü Elbise Yapımı 22

Örgü Elbise Yapımı 7

Örgü Elbise Yapımı 6

Örgü Elbise Yapımı 3

Örgü Elbise Yapımı 4

Örgü Elbise Yapımı 1

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Örgü Elbise Yapımı”
  1. Ť. Eylül dedi ki:

    Elbise çok güzel ama Videolu anlatım olsaydı çok iyi olurdu ben kızıma örmek istiyorum ama resimden nasıl bir ölçü yapacağımı anlayamıyorum rica etsem Videolu da anlatır mısınız?

    1. Melek dedi ki:

      Merhaba. Maalesef videolu yapılışı yok. Resimlerde görüldüğü gibi her zaman giyilen bir kıyafet kalıp olarak kullanılıyor ve üzerine ölçülerek yapılıyor. İlginiz için çok teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler