Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Şiş Örgü Çiçek Bluz Modeli Yapılışı

Yine şahane bir örgü modeli daha. Örgü bluz modeli olarak yapabilirsiniz. Çeyizlik yelek modeli olarak yapabilirsiniz. Şal modelleri olarak yapabilirsiniz. Bebek battaniyesi modelleri olarak yapabilirsiniz. Her modele yakışacak güzel bir model. Modelin bir diğer ismi de ayı pençesi örgü modeli ve takipçimiz olan Gülay hanım da seksen akıl doksan fikir örgü modeli olarak bildiklerini ilettiler.

Çiçek Örgü Ajurlu Şal Modeli Nasıl Yapılır?

3.5 numara misinalı şiş ile örebilirsiniz. Modelin grafikleri aşağıdaki gibidir. Grafikten takip etmek isteyen arkadaşlar için. Yapılışı da onun altında bulabilirsiniz.

Videolu, Şiş Örgü Çiçek Bluz Modeli Yapılışı 1

Videolu, Şiş Örgü Çiçek Bluz Modeli Yapılışı

Videolu, Şiş Örgü Çiçek Bluz Modeli Yapılışı 2

Modeli kavramak açısından şişe 36 ilmek atarak başlayalım.

1.tur : 3 ilmeği düz olarak örelim. Sonraki iki ilmeği kendimizden doğru batarak birlikte düz olarak örelim. 4 ilmek düz olarak örelim. 1 kez şişe ip dolayıp 2 ilmek ters olarak örelim. 2 ilmek düz örelim. Şişe 1 kez ip dolayalım. 2 ilmeği birlikte düz olarak örelim. Tekrar 2 ilmek düz örelim. 1 kez ip dolayıp 2 ilmeği birlikte düz olarak örelim. 2 ilmek düz, 1 kez ip dola, iki ilmeği birlikte düz ör, 2 ilmek ters ör, 1 kez ip dola, 4 ilmek düz ör, 2 ilmeği birlikte düz ör. 3 ilmek düz ör turu tamamla.

2.tur : 2 ilmeği ters olarak örelim. İki ilmeği birlikte kendimizden taraftan batarak düz olarak örelim. 4 ilmeği ters olarak örelim. 1 kez ip dolayalım. 1 ilmeği ters olarak örelim. 2 ilmeği düz olarak örelim. 2 ilmek ters olarak örelim. 1 kez ip dolayıp 2 ilmeği birlikte düz olarak örelim. 2 ilmek ters, 1 kez ip dola, 2 ilmeği birlikte düz olarak ör, 2 ilmek ters, 1 kez ip dola, 2 ilmeği birlikte ör, 2 ilmeği düz ör, 1 ilmek ters ör, 1 kez ip dola, 4 ilmeği ters olarak ör, 2 ilmeği birlikte ör, 2 ilmek ters olarak ör.

3.tur : 1 ilmeği düz olarak ör, 2 ilmeği birlikte kendimizden taraftan batarak örelim. 4 ilmeği düz ör, 1 kez ip dola, 2 ilmek düz, 2 ilmek ters, 2 ilmek düz, 1 kez ip dola, 2 ilmeği birlikte kendimizden taraftan batarak ör, 2 ilmek düz, 1 kez ip dola, 2 ilmeği birlikte kendimizden taraftan batarak ör, 2 ilmek düz, 1 kez ip dola, 2 ilmeği birlikte kendimizden taraftan ör, 2 ilmek ters, 2 ilmek düz, 1 kez ip dola, 2 ilmeği birlikte düz ör, 1 ilmek düz.

4.tur : 2 ilmeği birlikte kendimizden taraftan batarak örelim. 4 ilmek ters, 1 kez ip dola 3 ilmek ters, 2 ilmek düz, 2 ilmek ters, 1 kez ip dola, 2 ilmeği birlikte düz ör, 2 ilmek ters, 1 kez ip dola, 2 ilmeği birlikte düz ör, 2 ilmek ters, 1 kez ip dola, 2 ilmeği birlikte düz ör, 2 ilmek düz, 3 ilmek ters, 1 kez ip dola, 4 ilmek ters, 2 ilmeği birlikte düz ör.

1  ve 4. turlar arasının 3 kez daha tekrar edelim. 17. turdan sonra ise videodaki gibi örmeye devam edelim.

Çiçek örgü ajurlu şal modeli yapılışı video :

Ve örgü bittiğinde görünüşü.

Videolu, Şiş Örgü Çiçek Bluz Modeli Yapılışı 4

Videolu, Şiş Örgü Çiçek Bluz Modeli Yapılışı 3

 

Resimli Ajurlu Şal Örnekleri

Şimdiki galerimizde bu örgü çiçek şal modelinden yapılmış örnekleri içermektedir.

 

Kaynak :
http://www.ravelry.com/patterns/library/panna-frost-flower-lace-shawl

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler