Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Motifmatik Şal Birleştirme

Üçgen şal modellerinde dikdörtgen şal modellerinde motifmatik şal birleştirme tekniğini kullanabilirsiniz. Şal modellerinden motiflerle örülen şallar angora ipleri ile çok güzel duruyor. Aynı motif ile örülmüş hırka modelleri görmüştüm daha önce. Hırka modelleri, yelek modelleri olarak da örüp kullanabileceğiniz bir örnek. Hırka ve yelekler için dilerseniz farklı ipler de kullanabilirsiniz. Örgü panço modellerinde de kullanabilirsiniz. Eminim  çok güzel duracaktır. Burada sadece motifmatik şal birleştirme tekniğini göreceksiniz. Şalın nasıl yapıldığı yok. Üçgen şal yapılışı için uçtan tek motif ile başlayıp omuzlara doğru genişleterek ilerleyebilirsiniz. Veya tam tersi olarak örebilirsiniz. Örgü çiçek şal modeli yapılışı için angora ipler kullanabilirsiniz. Beğendiğiniz iplerle deneyebilirsiniz.

Motifmatik Şal Birleştirme 32

Motifmatik Şal Nasıl Birleştirilir?

Adım adım fotoğraflarla motifmatik şal birleştirme nasıl yapılır inceleyeceğiz. İstediğiniz ebatlarda öreceğiniz şallarda birleştirme tekniğini kullanabilirsiniz. Güllü şal krem rengi iplerle, farklı renkte iplerle çok güzel duruyor. Yıkama olarak ise elde yıkama yaparsanız uzun süre kullanabilirsiniz. Makinede yıkama yapıldığında bozulma yapabiliyor. Motifmatik şal modelleri kenarına yine örümceklerle desenler örebilirsiniz. Birkaç sıra örümcek şalı tamamlayacak ve çok güzel duracaktır.

Baştan sonra motifmatikle hazırladığımız motiflerin birbirine nasıl eklendiğini görelim. Motifleri birbirine örümcek ile birleştiriyoruz. Hem fotoğraflarla hemde grafiklerle motiflerin nasıl ekleneceğini inceleyelim.

Motiflerimizi ekledik. Bittiğinde nasıl durduğuna bakalım. Çok güzel oldu.

Motifmatik Şal Birleştirme 31

Kaynak : https://www.knitting-and.com/crafts-and-needlework/small-looms/flower-looms/joining/solomons/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler