Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yazlık Örgü Dantel Panço Yapımı

Yazın serin akşamlarında dolaşırken sizleri sıcak tutacak şık bir örgü panço modeli yapımı. Rengarenk. Cıvıl cıvıl. Tam yaza uygun. Aynı zamanda boyunluk olarak da kullanabilirsiniz. Daha önce anlattığımız ananas örgü modeli yazlık bluz yapımı da çok şık duruyor. Eskimeyen bir model. Her türlü örgünüze yakışacak bir model. Şal modelleri yapabilirsiniz mesela. Yine şahane bir 2016 tığ işi yazlık bluz yapılışı motifli çok hoş bluz modellerinden. Aynı örneği farklı örgülerde de kullanabilirsiniz. Kolay bir şekilde o modeli de örebilirsiniz. Şimdi anlatacağımız modelden yazlık bluz , yazlık bebek battaniyesi, dikdörtgen şal modelleri yapabilirsiniz. Hadi hazırlayın ipleri tığı başlıyoruz.

Motifli Örgü Panço Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Alize bella pamuklu iplik
  • 2 mm tığ

1.tur : Sihirli halka örgü amigurumi başlangıç yaparak başlayalım. 5 zincir çekip halka içine trabzan ile batalım. Daha sonra aralarda 2 zincir çekerek 6 trabzan daha yapalım. 8 yuvamız olacak.

2. tur : 4 zincir çekelim. İlk yuvanın içine aynı yere tığa iki kez ip dolayarak 2 trabzan yapalım. 2 zincir çekip diğer yuvanın içine aynı şekilde tığa 2 kez ip dolayarak 3 trabzan yapalım. Sıra sonuna kadar.

3.tur : 4 zincir çekelim trabzanların üzerinden devam ederek tığa iki kez ip dolayarak 3 trabzan yapalım. 1 zincir çekip yanından devam ederek 2 kez ip dolayarak 4 trabzan yapalım. 3 zincir çekelim. Aynı yere tığa iki kez ip dolayarak 1 trabzan 3 zincir 1 trabzan yapalım. Bu işlemi sıra sonun kadar devam ettirelim.

4.tur : 4 zincir çekelim. Tığa iki kez ip dolayarak 5 trabzan yapalım. Yalnız son ilmekleri hepsini birlikte öreceğiz. Sonra 7 zincir çekelim. Köşeye gelmiş olacağız. Aralarda 1 zincir çekerek tığa iki kez ip dolayarak 4 trabzan yapalım. 3 zincir çekip aynı şekilde 4 trabzan daha yapalım. 7 zincir çekip sıra sonuna kadar aynı işleme devam edelim.

Şimdi aşağıda motifin yapılışı şemasını göreceksiniz. Dilerseniz şemadan takip ederek yapabilirsiniz. Şemada nasıl ekleneceği gösterilmiştir.

Yazlık Dantel Panço Yapımı 7

Motifin bittikten sonra görünüşü.

Yazlık Dantel Panço Yapımı 8

 Yazlık Dantel Panço Yapımı 2

Yazlık Dantel Panço Yapımı 3

Tüm motifler birleşip bittikten sonra üst kısmına iki sıra sık iğne örelim. 5 zincir 5 sık iğne atla bat olarak 1 tur örelim. Sonraki turda yine 5 zincir yuva üzerine bat olarak devam edelim. bu şekilde yakayı yapalım. Dileyen farklı bir yaka modeli de kullanabilir.

Yazlık Dantel Panço Yapımı 5

Alt kısma bir sıra zincir çekip sık iğne ile batarak yuvalar oluşturalım. Sonra bu yuvalara püskül takalım.

Yazlık Dantel Panço Yapımı

Yazlık Dantel Panço Yapımı 1

Yazlık Dantel Panço Yapımı 6

Ve pançomuz bitti. Mutlu günlerde , iyi günlerde giyin.

Yazlık Dantel Panço Yapımı 9

Yazlık Dantel Panço Yapımı 10

Yazlık Dantel Panço Yapımı 4

Kaynak: http://beautifulcrochetstuff.com/crochet-summer-poncho-free-pattern/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler