Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Artık İplerden Tığ İşi Örgü Modeli

Artan iplerle çok hoş yepyeni bir örgü modeli yapılışı hazırladık. Artık iplerden tığ işi örgü modeli çeşit çeşit modellerde kullanacağımız kolay örneklerden. Örgü şal modelleri, örgü yelek modelleri örebiliriz. Ev dekorasyonu için örgü runner modelleri örebiliriz. Artık iplerle olduğu için örgümüz rengarenk. Bu modeli tek renk olarak da çalışabiliriz. Son bitişlerine püsküller ekleyerek örgü yatak şalı olarak da kullanabiliriz. Dantel örnekleri olarak çeşitli modellerin yapılışında kullanacağımız mini karelerden oluşan harika bir model. Yepyeni tığ işi örgü modeli yapılışı ile sizce başka hangi modeller örülebilir. Tek renk iplerle yazlık örgü modelleri, etol şal modelleri nasıl olur. Yine parça ipleri değerlendirmek isteyerek rengarenk örgü süveter modelleri örebiliriz diye düşünüyorum. Sizce nasıl olur. Başka neler örülebilir fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu paragrafta biraz dantel modellerinden bahsedeceğiz. Havlu kenarı, yelekler veya farklı modellerde kullanacağımız örgüye yeni başlayanlar için çiçek motifi yapılışı güzel bir model var. Dantel ipleriyle örüp çeşitli modellerinizin tasarımında kullanabilirsiniz. Dantelleri havlu kenarları olarak da kullanmayı seviyoruz. Çok sevilen havlu kenarlarından biri nişan yüzüğü havlu kenarı yapılışı. Benzer bir modelin yapılışına ise yeni model nişan yüzüğü havlu kenarına göz atarak pikelerde, havlularda kullanabilirsiniz. Şimdi artık iplerden tığ işi örgü modelini öğrenelim.

Artık İplerden Renkli Örgü Modeli Yapılışı

Minik minik karelerle örülmüş renkli çok şık bir model. Şallar, runnerler, yazlık örgüler örebiliriz. Artık iplerden tığ işi örgü modeli tamamlandığında aşağıdaki gibi duracak.

Artık İplerden Tığ İşi Örgü Modeli 1

Artık İplerden Tığ İşi Örgü Modeli 2

Artık İplerden Tığ İşi Örgü Modeli 3

Artık İplerden Tığ İşi Örgü Modeli 4

Artık İplerden Tığ İşi Örgü Modeli 5

Artık İplerden Tığ İşi Örgü Modeli

Çok güzel değil mi. O halde hemen yapılışına geçelim. Adım adım artık iplerden tığ işi örgü modelinin yapılışını izleyelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler