Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Üçgen Şal Modelleri

Şal modellerinden kurdele ile süslediğimiz güzel ve kolay bir modelin yapılışını daha hazırladık. Üçgen şal modelleri için beğendiğiniz, elinizde olan ipleri kullanabilirsiniz. Kurdele gibi birçok farklı aksesuarla süslemeler yapabilirsiniz. Bizden küçük bir fikir. Şal modelleri için tığ işi örnek kullanıyoruz. İstediğiniz büyüklükte tur sayısı artırarak yapabilirsiniz. Şal modellerinden birçok anlatımlı örneğimiz var. Tığ işi ile ördüğümüz, motifli ördüğümüz, şiş ile ördüğümüz birçok örnek. Kimi model yapılışı resimli, kimi anlatımlı, kimi şemalı, kimi de videolu. Mümkün olduğunca modellerin yapılışını açık bir şekilde hazırlamaya çalışıyoruz. Anlatımları hazırladığımızda anlaşılır olmasına dikkat ediyoruz. Birazdan paylaşacağımız model kolay bir model. Son turlarda kurdele ile süslemeler yapıyoruz.

Şal modelleri dantel örnekleri ile örülen modellerde çok güzel duruyor. Beğendiğiniz dantel modellerinden şallar örebilirsiniz. Boncuk şal yapılışı da çok beğeneceğiniz istediğiniz kadar büyütebileceğiniz bir şal örneği. Gelelim şimdi yeni şal modelimizin yapılışını incelemeye.

Tığla Yapılan Şal Modelleri

Üçgen şal modellerinde kullanacağımız örneği örerken artık iplerinizi de değerlendirebilirsiniz. Çizgi çizgi renkli olarak örebileceğiniz bir model. Zincir ve trabzanlarla yaptığımız tur tekrarı yaparak istediğimiz boyutlara kadar öreceğimiz bir model. Renk değişimlerini de istediğiniz turda yapabilirsiniz. Şemasını sizlerle paylaşacağız. Daha ayrıntılı bilgi isterseniz pdf dosyasında yapılışı mevcut. Oradan da bakabilirsiniz.

Üçgen Şal Modelleri 10

üçgen şal modelleri yapılışı

Şimdi şalımız bitiğinde nasıl göründüğüne bakalım. Son turların içinden kurdele geçiriyoruz. Sizler farklı aksesuarlarda geçirebilirsiniz.

Üçgen Şal Modelleri

Üçgen Şal Modelleri 2

Üçgen Şal Modelleri 3

Üçgen Şal Modelleri 4

Üçgen Şal Modelleri 5

Üçgen Şal Modelleri 6

Üçgen Şal Modelleri 7

Üçgen Şal Modelleri 8

Üçgen Şal Modelleri 9

Kaynak : http://bijsaarenmien.blogspot.com/2015/03/stoere-stola-gehaakt.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler