Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Motifli Örgü Gelin Şalı Yapılışı

Tığ işi motiflerle örülmüş şahane bir şal örneği tarifi hazırladık. Motifli örgü gelin şalı yapılışı. Örgü şal modellerinden yepyeni çok sevilecek örmelere doyamayacağınız bir tarif. Tığ işi şal modelleri olarak öreceğiniz gibi farklı örgülerde de kullanabilirsiniz. Mesela bebek battaniyesinde, el örgü hırka modellerinde, dantel runner modellerinde, örgü amerikan servis yapımında veya örgü paspas modellerinde. Çeşitli iplerle örerek birçok tasarımda kullanabilirsiniz. Hatta bu güzel şalda birkaç farklı renkle örülmüş halini de göreceğiz. Sizde bu sayede renk seçiminde fikir edinmiş olacaksınız.

Motifli Örgü Gelin Şalı Yapılışı

Biraz motifli şallardan bahsedecek olursak daha öncede farklı örneklere değinmiştik. Mesela yepyeni bir motif örneği hazırlamıştık. Alize iplerle ördüğümüz bir şal. Bu model yaza damga vuracak demiştik. Gerçekten de öyle oldu. Örgü şal yapımı anlatımlı model ise yine birkaç rengi bir arada kullanarak ördüğümüz şallardan. Tek renk olarak da örebiliriz. Tercih tamamen bizim. Dikdörtgen etol şal yapılışı farklı örgülerde de kullandığımız motiflerden oluşuyor. Her zaman söylediğimiz gibi daha fazlası için bizi takip etmeye devam edip önceki içeriklerimizin hepsini inceleyebilirsiniz. Şimdi yeni şalın anlatımına geçelim.

Motifli Şal Nasıl Örülür?

Motifleri birleştirerek yepyeni bir şal örüyoruz. Kare motiflerden üçgen şal modelleri oluşturuyoruz. Ortaya şahane bir model çıkıyor. Kahverengi, gri, kırmızı ve krem rengi ile bitmiş hallerine de göz atacağız. Şalın yapılışı videoda baştan sona anlatılıyor. Bir motif 15 – 17 cm genişliğinde. 3,5 mm tığla yün karışımlı bir iplikle örülmüş. 100 cm derinliğinde 210 cm genişliğinde yumuşacık bir şal.

Motifli Örgü Gelin Şalı Yapılışı 9

Şimdi şalın farklı renklerle örülmüş haline bir göz atalım.

Ve son olarak motifli örgü gelin şalı yapılışının anlatımını izleyelim.

 

Kaynak : https://www.instagram.com/knit.alin/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler