Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Zincirli Şal Modelleri

Zincir ve trabzanlarla yapılan çok güzel bir örgü modelleri. Zincirli şal modelleri. Tarifi şemalı olarak hazırladık. Velev olarak örülen ve bağlamalı olarak kullandığımız bir örnek. Atkı modelleri olarak kullanabilirsiniz. Örgü fular modelleri olarak kullanabilirsiniz. Zincirli şal modelleri yapılışına geçmeden önceki tariflerden paylaşalım. Kolay atkı yapımı örgü modelleri delikli örgü modellerinden çok hoş bir örnek. Şiş örgü modelleri ile yaptığımız bir tarif. Örgü atkı ise yine şişle yaptığımız şerit şerit değişik bir örnek. Ahududu atkı yapılışı da mükemmel bir örnek. Ahududu örneğini hırka modellerinde, yelek modellerinde, bere modellerinde çok kullanıyoruz. Bebek örgü modellerine de çok yakışıyor. Önceki modellerden bahsettik. Şimdi yeni örneğimizin yapılışına geçelim.

Yeni Model Şal Modelleri

Zincirli Şal Modelleri 14

Zincirli şal modellerinin tarifinde kullanacağımız şema yukarıdaki gibidir. 125 – 150 cm uzunluğunda örebilirsiniz. Küçük bir düğme ve bağcıkla süslediğimiz bir şal. Kalın ipler, ince ipler kullanabilirsiniz. Her boyutta tığ ve iple yapılabilir. İstediğiniz uzunlukta zincir çekebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken 7 ve katları +5 zincir çekerek başlamanız.

Aşağıdaki gibi ip ile örmek isterseniz 6.5 mm tığ kullanılmıştır.

Zincirli Şal Modelleri 23

Şemayı yukarıda vermiştik. Modelde 215 zincir ile başlanmış. Spiral şekilde örülmüş. Turların sonunda birleştirme yapılmamış.

Zincirli Şal Modelleri 11

Şalı bağlamak için aşağıdaki gibi bir parça örüyoruz.

Zincirli Şal Modelleri 13

Şal istediğimiz boyutlara ulaştığında bitiriyoruz. Ve çok şık bir şalımız, atkımız oluyor. İşte bittiğinde nasıl görüneceği.

Kaynak : https://www.mooglyblog.com/artfully-simple-infinity-scarf/

https://www.ravelry.com/patterns/library/artfully-simple-infinity-scarf

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler