Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Gelin Beğendi Kaynana Ördü Şal Nasıl Örülür?

Örgü şal modellerinden şahane bir örnek. Gelin beğendi kaynana örgü şal nasıl örülür sizlere detaylı bir şekilde anlatacağız. Her renkle öreceğiniz ve hatta incilerle süsleyeceğiniz üçgen şal modellerinden. Simli iplerle simli şal modelleri olarak da örebilirsiniz. Çok güzel olacaktır tığ işi şal modelleri her şekilde. Çiçekli şal modeli yapılışı ve tarifi için ipler, inciler ve tığ hazırsa başlıyoruz.

Gelin Beğendi Kaynana Ördü Şal Örneği

1,70 mm tığ, inci, dikiş iğnesi ve angora iplik ile ördüğümüz süper bir şal. Gelin beğendi kaynana ördü şal nasıl örülür başlıyoruz.

Gelin Beğendi Kaynana Ördü Şal Nasıl Örülür? 4

Gelin Beğendi Kaynana Ördü Şal Nasıl Örülür? 5

Gelin Beğendi Kaynana Ördü Şal Nasıl Örülür? 6

Gelin Beğendi Kaynana Ördü Şal Nasıl Örülür? 7

Gelin Beğendi Kaynana Ördü Şal Nasıl Örülür? 3

Gelin Beğendi Kaynana Ördü Şal Nasıl Örülür? 2

Öncelikle  7 tane zincir çekip ilk zincirde birleştirerek yuvarlak bir halka oluşturuyoruz. Oluşturduğumuz halkanın içine yan yana iki tane 3 lü trabzan yapıyoruz. Araya 2 zincir çekip tekrar 2 tane üçlü trabzan yapıyoruz. Kenarlarda su taşı yapıyoruz. İkinci su taşını yapmak için araya 3 tane zincir çekip su taşı yapıyoruz. 2. Sırada su taşı yaptıktan sonra uzun bir örümcek yapıp kapatıyoruz. İlk sırada arada 3 zincir çekmiş olduğumuz yere bir tane ikili trabzan yapıp 1 zincir çekiyoruz. Tekrar ikili trabzan yaparak burada v görüntüsü elde ettiğimiz küçük bir yuva oluşturuyoruz. Yuva oluşturduktan sonra hemen çiçek uygulamasına geçiş yapıyoruz. 5 zincir çekiyoruz 2. zincirin içine ilmeğimizi sabitleyip bir sonraki ilmekleri zincirin etrafından ilmek alarak toplam 10 tane ilmek biriktiriyoruz tığımızda ve ilmeklerin hepsini bir kerede kapatarak çiçek yaprağını oluşturuyoruz. Çiçeklerimizin yapraklarını hep bu şekilde oluşturuyoruz. Beş yapraklı çiçeğimiz de son trabzanın üstüne 2 yaprak, ilk trabzanın üstüne 2 yaprak ve arada zincir çekmiş olduğumuz yere 1 yaprak sabitleyerek çiçeğimizi muntazam şekilde oluşturuyoruz. Örümcek ve sutaşı olarak sırayı tamamlıyoruz. Bir sonraki sırada ise tekrar çiçek uygulaması için üst üste iki tane uzun örümcek yapıyoruz çiçeğin arkasına ilmeğimizi sabitliyoruz.

Bu şekilde modelimiz ilerliyor. Üçgen şal modeli olarak yepyeni bir tasarım olan şal modelimizi istediğiniz büyüklükte örebilirsiniz isterseniz çiçeklerin ortasına inciler dikebilirsiniz.

Gelin Beğendi Kaynana Ördü Şal Nasıl Örülür?

Gelin Beğendi Kaynana Ördü Şal Nasıl Örülür? 1

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler