Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Atkı Yapımı Örgü Modelleri

Delikli örgü modellerinden ve haraşo örgü modellerinden oluşan çok güzel bir atkı. Kolay atkı yapımı örgü modellerinin tarifini sizlere ayrıntılı bir şekilde hazırladık. Örgüye yeni başlayanlarda rahatlıkla örebilirler. Çok şık duruyor. Daha geniş başlayarak şal modelleri olarak da kullanabilirsiniz. Daire şeklinde örerek boyunluk modelleri olarak da yapabilirsiniz. Bu örnekten daha önce videolu delikli boyunluk modeli yapılışı örmüştük. Dilerseniz araya haraşo katmadan direk delikli örnekten boyunluk olarak da örebilirsiniz.

Atkı Nasıl Örülür?

Sarı tonlarında çok güzel ve kolay bir model. Kolay atkı yapımı örgü modellerinde 2 desen kullanıyoruz. İkisi de bildiğimiz desenlerden. Haraşo örgü modeli hep düz veya hep ters olarak örülüyor. Delikli örgü modelinin de tarifini videolu olarak hazırladık. Videodan takip ederek yapabilirsiniz.

Atkımızda alpaka iplik kullanıyoruz. Ve 8 mm şiş kullanıyoruz. 50 gramlık iplerden yaklaşık 72 gr iplik yeterli oldu. Kullanacağınız genişliğe ve uzunluğa göre ipin miktarı değişecektir. Atkımıza 21 ilmek ile başlıyoruz. 5 – 6 sıra haraşo örüyoruz. Daha sonra örneği kuruyoruz. Örnekten de 6 – 7 ajur olduktan sonra tekrar haraşo örüyoruz. Delikli modelin nasıl yapıldığını altta videolu olarak bulabilirsiniz. Bu şekilde atkıyı istediğimiz uzunluğa gelene kadar örüyoruz.

Kolay Atkı Yapımı Örgü Modelleri

Ve çok güzel bir atkımız oluyor. Yaz kış kullanıyoruz.

Kolay Atkı Yapımı Örgü Modelleri 2

Kolay Atkı Yapımı Örgü Modelleri 3

Kolay Atkı Yapımı Örgü Modelleri 4

Kolay Atkı Yapımı Örgü Modelleri 1

Delikli örgü modelinde dikkat etmeniz gereken püf noktası. Son tura geldiğinizde 2 ilmek kaldığında şişe 1 kez ip dolayın. Tek ilmek kaldığında dolamayın.

Kaynak : https://www.mamainastitch.com/honeycombs-summer-easy-scarf-knitting-pattern/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler