Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bahar Çiçekleri Şal Modeli Yapılışı

Kolay anlatımlı şal modeli paylaşmak istiyorum sizlere. Şal modeli olarak paylaşıyoruz ama sizler aynı modelden tığ işi yelek modeli yapabilirsiniz. İsterseniz örgü runner modeli yapabilirsiniz. Çok amaçlı bir örgü modeli. Bu günlerde içimizi ısıtacak bahar renklerine , cıvıltısına ihtiyacımız var. 2016 baharlık şal modelleri arayanlar için zarif ve kolay bir model. Yazlık bebek battaniyesi modeli olarak bile örebilirsiniz. Daha önce sizlere anlattığımız çiçek şal yapılışına biraz benziyor.

Bahar Çiçekleri Şal Modeli Nasıl Yapılır?

Bahar çiçekleri şal modelinin yapılış şeması aşağıdaki gibidir. Dileyenler oradan takip ederek yapabilirler.

Bahar Çiçekleri Şal Modeli Yapılışı

1.tur : 3 zincir çekip halka oluşturalım. 3 zincir çekip yanına 11 trabzan yapalım.

2.tur : Dilerseniz aynı renk iple de devam edebilirsiniz. İpliğin rengini değiştirip ipimizi sabitleyelim. Daha sonra 5 zincir çekip tığa 2 kez ip dolayalım. Hemen yanına 1 trabzan yapalım. Tığa tekrar 2 kez ip dolayıp yanındaki sıraya trabzan yapalım. 4 zincir çekip aynı yere ilmek kaydırma ile batalım. İlk çiçek yaprağımızı yaptık. Aynı işlemi 5 kez daha tekrar edelim.

Bahar Çiçekleri Şal Modeli Yapılışı 4

3.tur : İpliğin rengini değiştirelim. İki yaprağın arasına ipimizi sabitleyip 4 zincir çekelim. Bir önceki turda yaptığımız ilk çiçek yaprağının 5 zincir üzerine sık iğne ile batalım. Yanındaki sıraya bir tekli trabzan yapalım. Sonra 3 zincir çekip yanındaki sıraya tekli trabzan yapalım. Sonrasında sık iğne yapıp 2 zincir çekip iki yaprak arasına sık iğne ile batalım. Bu işleme sıra sonuna kadar tekrar edelim.

Bahar Çiçekleri Şal Modeli Yapılışı 2

Bahar Çiçekleri Şal Modeli Yapılışı 5

İlk motifimizi bitirdik. İkinci motifi yaptığımızda birleştirme kısmına geçeceğiz. Birleştirme için 3. tura kadar gelelim. 3. turun başlangıcı olan 4 zincir ve sık iğneyi yapalım. Sonra tığı çıkartıp ikinci motifin çiçek yaprağının tepe noktasından tığımızı geçirelim. Sonra ördüğümüz motifin ilmeğinden tığı geçirip ilmek kaydırma ile birleştirelim. 2 zincir çekip ördüğümüz motiften devam edelim. Tekli trabzan, sık iğne yapalım. 2 zincir çekip çiçek yaprağının ilk sırasına sık iğne ile batalım. Yanına bir tekli trabzan yapıp az önce yaptığımız gibi birleştirme işlemini gerçekleştirelim.

Bahar Çiçekleri Şal Modeli Yapılışı 3

Bu şekilde istediğiniz uzunluğa gelene kadar örmeye devam edebilirsiniz. Kolay ve güzel bir şal modeli. Yapacak olan arkadaşlara şimdiden kolay gelsin diyorum.

Bahar Çiçekleri Şal Modeli Yapılışı 1

Bahar Çiçekleri Şal Modeli Yapılışı 6

Kaynak : https://atty-s.com/2015/08/merino-soft-flower-shawl-pattern-tutorial.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler