Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Kolay Çok Amaçlı Şal Yapılışı

Şimdi anlatacağımız şal modelinin yapılışını daha önce birçok kez aramıştım ama bulamamıştım. Şimdi videolu olarak kolay bir modeli ile yapılışını buldum ve sizlerle paylaşmak istedim. Model olarak istediğiniz üçgen şal örneği yapılışını koyabilirsiniz. Bizler normal kafesli olarak yapılışını sizlerle yayınlayacağız. Çok amaçlı şal modellerini birçok kez  paylaştık sizlerle. Aralarında şiş örgü modelleri de vardı, tığ işi örgü modelleri de. Beğendiğiniz anlatımlı şal modellerini yapabilirsiniz. Şal modellerinizi örüp bitirdiğinizde şal gerdirme işlemi yapabilirsiniz. Çok amaçlı şal yapımını sevdiğiniz renklerde tığ ile kolayca örebilirsiniz.

Tığ İşi Çok Amaçlı Şal Nasıl Yapılır?

Örnekte kullanılan modelin yapılışı yok. Çok araştırdım ama bulamadım. Ücretli olarak yapılışı satılıyor. Sizlere videolu olarak tığ işi kafes yapımından bu güzel modeli buldum. Tığ işi kafes nasıl yapılır daha önce sizlere bir bluz yapımında bahsetmiştik. Önceki yazılarımızdan yapılışına ulaşabilirsiniz. Modeli her hangi bir tığ işi şal modeli ile üçgen olarak yapıyorsunuz. Kol kısmına geldiğiniz zaman kol açıklığı bırakarak örmeye devam ediyoruz. Video içinde ölçüler ve nasıl yapılacağına dair şablonlar var. Ve nasıl kullanacağınıza dair, hangi şekillerde kullanabilirsiniz videoda görebilirsiniz. Takıldığınız bir nokta olursa sorabilirsiniz.

Şimdi şal bittiğinde nasıl görüneceğine ve kullanım şekillerine resimli olarak inceleyelim. 6 farklı şekilde giyilmiş halini göreceksiniz. Sizler farlı şekillerde üretebilirsiniz.

Videolu, Kolay Çok Amaçlı Şal Yapılışı 8

Videolu, Kolay Çok Amaçlı Şal Yapılışı 7

Videolu, Kolay Çok Amaçlı Şal Yapılışı 1

Videolu, Kolay Çok Amaçlı Şal Yapılışı 3

Videolu, Kolay Çok Amaçlı Şal Yapılışı 2

Videolu, Kolay Çok Amaçlı Şal Yapılışı

Videolu, Kolay Çok Amaçlı Şal Yapılışı 6

Videolu, Kolay Çok Amaçlı Şal Yapılışı 5

Videolu, Kolay Çok Amaçlı Şal Yapılışı 4

Modelin farklı bir örnek ile yapılışını videoda görelim.

Kaynak  : http://www.stranamam.ru/post/8681166/

http://iskusnitsa-tm.ru/blog/43383466319/SHal-transformer

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler