Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Oklava Örgüsü Panço Modeli

Oklava örgüsü modellerinden birçok model yapabilirsiniz. Sizlere fikir verecek güzel bir modelin yapılışını hazırladık. Oklava örgüsü panço modeli. Yeni başlayanlar için oklava örgüsü nasıl yapılır daha önce videolu olarak paylaşmıştık. Oradan modelin yapılışına ulaşabilir daha sonra birazdan sizlerle paylaşacağımız örneği örebilirsiniz. Mesela oklava örgüsünü örüp pançolar, bluzlar, hırkalar, yelekler, etoller örebilirsiniz. Tığ ile ördüğümüz oklava örgüsünü dilediğiniz modelde kullanabilirsiniz. Örneğin çok şık bir bebek yeleği modeli örebilirsiniz. Yazlık iplerle yazlık bluz modelleri olarak örebilirsiniz. Videolu oklava örgü modeli yazlık dantel bluz yapımından güzel bir modelin yapılışına ulaşabilirsiniz. Genç kızların da çok beğeneceği modellerden. Oklava örgü modelinin çeşitlerinden de bahsediliyor bluz örülürken. Örgü anlatımlı panço modelleri pirinç örgü ile yapılmış çıtır çıtır duran bir örnek. Örgü panço yapılışı ise gelinlik üzerinde, çeyizlik olarak örebileceğiniz dantel örneklerinden bir örnek. Hazırsak oklava örgüsü panço modelini incelemeye geçelim.

Oklava Örgüsü ile Panço Örneği

Tığ ile birçok renkli ipi karıştırarak panço, yelekler, hırkalar örebilirsiniz. Birazdan paylaşacağımız modelde siyah beyaz ipler karıştırılarak örülmüş. Önden düğmeli kol ayrımları olan şık bir panço. Oklava örgüsü panço modeli çok severek öreceğiniz modellerden olacak. Eğer oklava ile öremiyorum derseniz yerine kalın bir şiş varsa hortum kullanabilirsiniz. Kalın şiş yoksa birkaç tane şişi bir arada kullanarak yapabilirsiniz. Oklava veya kalın şişle örmenin amacı ilmeklerin aynı uzunlukta olması.

Yukarıda sizlere oklava örgüsünün nasıl yapıldığını anlatan linki vermiştik. Oklava örgüsü panço modeli örmek isterseniz oradan tarifine ulaşabilirsiniz. Önceki içeriklerimizden tariflerine ulaşabilirsiniz. Şimdi oklava örgüsü panço modelinin duruşunu görelim.

Oklava Örgüsü Panço Modeli 1

Oklava Örgüsü Panço Modeli 2

Oklava Örgüsü Panço Modeli

Oklava Örgüsü Panço Modeli 3

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler