Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Büyükler İçin Yakadan Başlama Hırka

El örgü hırka modellerinden bugün büyükler için hazırladığımız bir örneğin yapılışı var. Büyükler için yakadan başlama hırka. İsterseniz kısa kollu örgü yelek modelleri olarak tamamlayabilirsiniz. Yada kollara devam ederek tığ işi hırka modelleri olarak tamamlayabilirsiniz. İki türlü de çok güzel olacak örneklerden. Hırka modellerinden merserize ipler veya pamuklu ipler kullanıyoruz. Ajurlu  örgü modellerinden olduğu için yaza uygun, bahara uygun. Model göründüğü gibi zor değil. Kolayca örülüyor. Zincir sayılarını ayarlayarak ve artırmaları yaparak rahatça örebiliriz. Her yaş için örebiliriz. Hatta bu modeli örgü roba modelleri olarak kız çocuklarına uyarlayabilir altına kumaş geçirerek elbise yapabiliriz. Üstü örgü altı kumaş elbise modellerinde de çok şık duracak örneklerden. Merserize örgü hırka modelleri yapımı kumaşlı elbiselerle çok uyumlu oluyor. Kafes örgü hırka yapılışı da yine yaz için uygun örneklerden. Şimdi çok beğeneceğimiz büyükler için yakadan başlama hırka anlatımına geçelim.

Yakadan Başlama Hırka Nasıl Örülür?

Tığ işi örgü sevenler için önden düğmeli çok hoş bir hırka tarifi hazırladık. Zincir sayılarıyla her beden için kolayca örülebilir. Büyükler için yakadan başlama hırka için şemayı da hazırladık. Yine bu örneği çeyizlik yelek modellerinde de kullanabilirsiniz. İlk olarak hırkada kullanacağımız örneğin şemasına göz atalım.

Büyükler İçin Yakadan Başlama Hırka 10

Roba kısmını yakından inceleyelim.

Büyükler İçin Yakadan Başlama Hırka 3

Büyükler İçin Yakadan Başlama Hırka

Büyükler İçin Yakadan Başlama Hırka 6

Büyükler İçin Yakadan Başlama Hırka 7

Büyükler İçin Yakadan Başlama Hırka 5

Sırada hırkanın tamamlanmış halini görme var.

Büyükler İçin Yakadan Başlama Hırka 1

Büyükler İçin Yakadan Başlama Hırka 2

Büyükler İçin Yakadan Başlama Hırka 4

Büyükler İçin Yakadan Başlama Hırka 8

Çok güzel görünüyor değil mi. 3 mm tığ ve pamuklu – merserize iplerle hırkayı örüyoruz. 6 ve katları olacak şekilde zincirimizi belirliyoruz. Son olarak hırkanın videosunu izleyelim.

Kaynak : https://www.majovelcrochet.com/2021/02/canesu-para-chaqueta-de-primavera.html

www.patronescrochetmajovel.com/crochet-mejor-chaqueta-primavera-ganchillo

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler