Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Yazlık Örgü Terlik Yapılışı

Örgü modelleri ve yapılışlarından bugün şık bir terlik yapılışıyla devam ediyoruz. Sırada hepimizin çok beğeneceği hemen örmek isteyeceği bir model var. Tığ işi yazlık örgü terlik yapılışı. Ev içinde de dışarıda da gönül rahatlığıyla kullanacağınız örgü terliklerden. Taban olarak daha önce kullandığımız bir terliğin yada ayakkabının tabanını kullanacağız. Aynı zamanda taban satışı yapan yerlerde mevcut. Oralardan da taban temin edip üzerini beğendiğiniz örgü modelleriyle terliği örebilirsiniz. Tığ işi örgülerle de şiş örgülerle de terliği yapabilirsiniz. Sanırım tığ işi olduğunda şekil vermek daha kolay olacak.

Bu paragrafta daha önce yaptığımız terlik modellerine değineceğiz. Çeşit çeşit iplerle çeşit çeşit tekniklerle çok güzel terlikler ördük. Mesela örgü süslü terlik yapılışı en kolay modellerden biri. Terliğimizi örgü ile kaplıyoruz. Yazlık örgü ayakkabı modellerinden bir galeri hazırlamıştık. İçinde çok güzel modeller var. Örgü sandaletler, örgü ayakkabılar…Renk renk. Koton ipler dışında makrome ipleriyle de terlikler örebilirsiniz. En güzel örneklere ise makrome terlik modellerinden ulaşabilirsiniz. Tığ işi örgü terlik şablonlarında ise birbirinden güzel terliklerin yapılışını anlatan şemalar bulunuyor. İnceleyebilir ve beğendiklerinizi örebilirsiniz.

Tığla Yazlık Terlik Nasıl Örülür?

Adım adım terliğin yapılışını izleyeceğiz. Beğendiğiniz yuvarlak motiflerle terliği örebilirsiniz. Tığ işi motif şemalarını, motif modellerini inceleyerek yuvarlak motifler hakkında bilgi edinebilirsiniz. Afrika menekşesi, gün ışığı motifi gibi çok güzel örnekler var.

Terliğin yapılışında iplik olarak YarnArt begonya kullanılmış. % 100 merserize pamuklu iplik.

Tığ İşi Yazlık Örgü Terlik Yapılışı

Tığ İşi Yazlık Örgü Terlik Yapılışı 1

İki kulağı olan yuvarlak motifli bir parça örüyoruz. Daha sonra bu parçaları taban üzerine monte ederek terliğe çeviriyoruz. Ortaya çok güzel bir model çıkıyor. Son olarak videoya geçelim ve tığ işi yazlık örgü terlik yapılışını öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler