Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Midye Örneği Yapılışı

Şahane bir örnek daha. Türkiye’de ilk defa bizde göreceğiniz modellerden. İlkleri paylaşmayı çok seviyoruz. Klasik örgü modellerinden sıkılıp yepyeni örgü modelleri arayanlar için şahane bir model. Birçok örgü modelinde kullanabilirsiniz midye örneği yapılışını. İnce iplerle örüp dikdörtgen şal modellerinde kullanabilirsiniz. Bebe yünleri ile örüp bebek battaniyesi yapımında kullanabilirsiniz. Boyunluk, şapka modellerinde kullanabilirsiniz. Zor gibi görünebilir model. Ama fotoğrafları sırası ile takip ederseniz zor olmadığını göreceksiniz. Sırası ile adımları uyguladığınızda rahatlıkla örebilirsiniz. İlk defa örgü örecekler için zor bir model.

Midye örneğinin farklı versiyonlarından oluşan modeller örmüştük. Midye kabuğu şal modeli yapmıştık. Aynı örnekten yelek ve lif modelleri de örülüyor. Midye şal modeli yapımı ise motif motif örüp birleştirerek yaptığımız bir şal. Dilerseniz üçgen, dilerseniz dikdörtgen şal olarak örebilirsiniz. Yelek modellerinde de kullanabilirsiniz. Deniz kabuğu örgü modeli yapımı ni de yine birçok modelde kullanabilirsiniz. Gelelim şimdi yeni model olan midye örneği yapılışına.

Midye Örneği Nasıl Yapılır?

Midye örneği yapılışı çok güzel bir model. İstediğiniz iplerle örebilir ve kullanacağınız ipe göre tığlar tercih edebilirsiniz. Sizlere hemen midye örneğinin şemasını vererek anlatıma  başlamak istiyorum.

Midye Örneği Yapılışı

Modele 19 ve katları +2 zincir çekerek başlıyorsunuz. Dilim dilim örülüp birleştirilerek yapılıyor. Şemada x ler sık iğne, daireler zincir, uzun çizgiler trabzan anlamına geliyor. Slip stitch ilmek kaydırma, back lop ise arka ilmeklere batarak örme anlamında. Şimdi fotoğraflarla örneğimiz nasıl yapılıyor inceleyelim.

Midye örneğimizi adım adım tamamladık. Sizce de çok güzel olmadı mı?

Midye Örneği Yapılışı 28

Midye Örneği Yapılışı 29

Midye Örneği Yapılışı 30

Midye Örneği Yapılışı 32

Midye Örneği Yapılışı 31

Midye Örneği Yapılışı 33

Midye Örneği Yapılışı 34

Kaynak : https://mypicot.com/0084.html

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Midye Örneği Yapılışı”
  1. Mirian dedi ki:

    Me encantoooo

  2. Eva Bednářová dedi ki:

    Krásné vzorky….děkuji Eva

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler