Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Motifli Şiş Örgü Kazak Yapılışı

Şişle tığın birleşiminden oluşan şahane bir kazak tarifi var sırada. Bebek örgü modellerinde ve kendimize ördüğümüz yetişkin örgülerinde motifleri kullanabiliriz. Düz örgüler örüp şişle uygun yerlere motif eklemeleri yaparak hareketlendirebiliriz. Mesela hanım dilendi bey beğendi hırka yapımı tığ ve şişle yaptığımız çok sevilen bir örnek. Bebek örgülerinde, çocuk örgülerinde de tığ ve şişi birlikte kullanabiliriz. Tıpkı az sonra paylaştığımız model gibi. Bebek örgü modellerinde düz örgüler örüp üzerine örgü aplike modelleri, örgü süslemelerle daha güzel hale getirebiliriz. Örgüye bir boncuk dikmek, arma dikmek, kumaşlarla, örgülerle süslemeler yapmak çok daha güzel hale getirebilir. Daha önce paylaştığımız şiş ve tığla örülmüş güzel bir kazak tarifimiz daha var. Tarifine güllü örgü kazak modelinden ulaşabilirsiniz. Kazağı şiş örgüyle gülleri tığla örmüştük. Örgü kazak yapılışı için paylaşacağımız güzel fikre geçelim. Motifli şiş örgü kazak yapılışı için detaylara göz atıyoruz.

Şiş ve Tığla Örgü Kazak Tarifi

Güzel bir tarifle devam ediyoruz. Aslında tariften çok güzel bir fikir diyelim. Örgülerimizi nasıl şekillendirebiliriz anlatan bizlere fotoğraflarla gösteren bir fikir. Her zaman ördüğümüz gibi düz kazaklar örerek işe başlayabiliriz. Sonrasında beğendiğimiz tığ işi motif örnekleriyle süslemeler yapabiliriz. Yada kazağın ana kısmını tığ ile örüp etek uçlarında şiş örgüye başvurabiliriz.

İlk olarak motifli şiş örgü kazak yapılışında kullanacağımız motifin şemasını inceleyelim.

Motifli Şiş Örgü Kazak Yapılışı 7

Motifli Şiş Örgü Kazak Yapılışı 5

Şimdi iplere bir göz atalım. Kazağın ana kısmı 4 mm şişle örülmüş. Motifler ise 2,5 mm tığla. Uzunluk 44 cm, göğüs 74 cm, alt kol 27, 5 cm, kol uzunluğu 42 cm civarında.

Motifli Şiş Örgü Kazak Yapılışı 12

Reglan kol veya takma kol fark etmez kazaklarda, hırkalarda, yeleklerde tığ işi motifleri, şiş örgüleri bir arada kullanabiliriz.

Motifli Şiş Örgü Kazak Yapılışı 2

Motifli Şiş Örgü Kazak Yapılışı 8

Motifli Şiş Örgü Kazak Yapılışı 11

Motifli Şiş Örgü Kazak Yapılışı 9

Motifli Şiş Örgü Kazak Yapılışı 4

Motifli Şiş Örgü Kazak Yapılışı 6

Motifli Şiş Örgü Kazak Yapılışı

Motifli Şiş Örgü Kazak Yapılışı 13

Kazağın aşamalarını gördük. Şimdi bitmiş haline bakalım.

Motifli Şiş Örgü Kazak Yapılışı 10

Motifli Şiş Örgü Kazak Yapılışı 3

Motifli Şiş Örgü Kazak Yapılışı 1

Motifli Şiş Örgü Kazak Yapılışı 14

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/6061

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler