Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Deniz Kabuğu Örgü Modeli Yapımı

Yine çok güzel bir model daha. Deniz kabuğu örgü modeli. Çok beğeneceksiniz. Renkleri iç açıcı. İnce iplikle de orta kalınlıktaki bir iplikle de nasıl durduğunu göreceksiniz. Sevdiğiniz renklerde yapabilirsiniz. Evde kalan ipleri değerlendirmek için güzel bir proje. Her sırada renkleri değiştirerek iplerinizi değerlendirmiş olursunuz. Yapılışı oldukça basit. Ama duruşu çok güzel. Örgüye yeni başlayan arkadaşlarımız da rahatlıkla örebilirler. Battaniye modelleri, kırlent modelleri olarak yapabilirsiniz. Daha öncede benzer bir modelle tığ işi istiridye örgü modeli paylaşmıştık. Sizler tarafından çok beğenilmişti. Yine öyle bir model. Hazır mısınız? Başlıyorum anlatmaya.

Deniz Kabuğu Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Renkli iplikler ( Modelde alize diva kullanılmış)
  • Aldığınız ipe uygun tığ

1. tur : İstediğiniz uzunlukta zincir çekerek başlayın. ( 12 + 2 katları olacak şekilde olursa çok iyi olur) 3. zincir üzerine 1 sık iğne yapalım. Tığa ip dolayıp 5. zincir üzerine ilmeği uzun tutarak trabzan yapalım. Aynı yere aynı şekilde 10 trabzan daha yapalım. 5. zincir üzerine sık iğne yapalım. Yanından devam ederek 2 sık iğne daha yapalım. Ve tekrar tığa ilmek alıp 5. zincir üzerine gelelim. Aynı işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

Deniz Kabuğu Örgü Modeli Yapımı 2

Deniz Kabuğu Örgü Modeli Yapımı 3

Deniz Kabuğu Örgü Modeli Yapımı 4

2.tur : 2 zincir çekip dönelim. Bu turu trabzanlar üzerine ve arada yaptığımız sık iğneler üzerine sık iğne yaparak tamamlayalım.

3.tur : Rengimizi değiştirelim. 5 zincir çekelim. Yanına aynı yere 5 trabzan daha yapalım. Bir önceki turda yaptığımız 5. sık iğne üzerine sık iğne ile batalım. Ve yanına 2 sık iğne daha yapalım. Tığa ilmek alıp iki yaprak arasındaki ortadaki sık iğne üzerine 11 trabzan yapalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

Deniz Kabuğu Örgü Modeli Yapımı 5

4. tur : 2 zincir çekip dönelim ve tüm turu sık iğne yaparak devam edelim.

Deniz Kabuğu Örgü Modeli Yapımı 6

Modelin yapılışı bu 4 turdan oluşuyor. Oldukça kolay bir model. Şemadan takip etmek isteyenler hemen altta şemayı bulabilirler.

Deniz Kabuğu Örgü Modeli Yapımı 1

Bittiğinde oldukça şık görünüyor.

Deniz Kabuğu Örgü Modeli Yapımı 7

Deniz Kabuğu Örgü Modeli Yapımı

Deniz Kabuğu Örgü Modeli Yapımı 9

Deniz Kabuğu Örgü Modeli Yapımı 10

Deniz Kabuğu Örgü Modeli Yapımı 8

Deniz Kabuğu Örgü Modeli Yapımı 11

Deniz Kabuğu Örgü Modeli Yapımı 12

Kaynak : https://www.mypicot.com/0042.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler