Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Desenli İşkembe Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

İşkembe örgü modeli nasıl örülür sizlere videolu olarak hazırladık. Tüm örgü modellerine çok yakışıyor. Kazak modellerine, atkı – bere modellerine , hırka modellerine çok yakışıyor. Yapılışı hem yazılı olarak hemde videolu olarak paylaşımımızda bulabilirsiniz. Bebek örgü modellerinde, boyunluk modellerinde de kullanabilirsiniz. Erkek kazak modellerinde de uygulayabilirsiniz. Daha önce böyle bir paylaşımımız olmuştu.

Şimdi yapılışını detaylı olarak görelim.

Desenli İşkembe Örgü Modeli Yapılışı

Şişe ilmekleri atarak başlayalım. 3 ün katları artı 2 ilmek atarak yapıyoruz. Modeli kavramak açısından 32 ilmek atarak başlayalım.

1.tur : İlk ilmeği boş olarak diğer şişe alalım. Daha sonra 2 ilmek ters olarak örelim. Şişe 1 kez ip dolayıp 1 ilmeği örmeden diğer şişe alalım. 2 ilmek ters olarak örelim. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

2.tur : İlk ilmeği boş olarak diğer şişe alalım. Sonra doladığımız ve sonraki ilmeği örmeden diğer şişe alalım. 2 ilmek düz olarak örelim. Bu işlemi sıra sonuna kadar devam ettirelim.

3.tur : İlk ilmeği örmeden diğer şişe alalım. 2 ilmek ters olarak örelim. Sonraki 3 ilmeği örmeden diğer şişe alalım. Ve tekrar 2 ilmek ters örelim. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

4.tur : İlk ilmeği örmeden diğer şişe alalım. Sonraki 4 ilmeği doladığımız dahil düz örelim. 1 kez şişe ip dolayalım. 1 ilmeği örmeden diğer şişe alalım. 1 kez ip dolayalım. Ve ilmeği örmeden diğer şişe alalım. Ve sıra sonuna kadar bu işlemi tekrar edelim.

5.tur : 2 ilmek ters olarak örelim. 1 ip dola, 1 örmeden al, ve tekrar ters olarak örelim. Bir önceki turda doladığımız ve yanındaki ilmeği ters  olarak örüyoruz.

6.tur : İlk ilmeği örmeden al . İp dolayarak soldaki 2 ilmeği diğer şişe al. 2 ilmek düz ör. Sıra sonuna kadar bu işlemi tekrar ettir.

Videoda daha ayrıntılı bir şekilde göreceksiniz. Karışık gibi gelebilir ama kolay bir model.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler