Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İlmek Çaprazlama Örgü Modeli Yapılışı

Anlatacağımız modeli birçok yerde kullanabilirsiniz. Yapacağınız bir örgü modelinde kenar süsü olarak yapabilirsiniz. Veya ilerleyen günlerde sizlere anlatacağımız kaynana öremez gelin giyemez örgü modeli yapılışında iki motif arasına bu örneği koyabilirsiniz. Çok güzel oluyor. Örgü yelek modelleri yapabilirsiniz. Yapacağınız hırka modellerinde kullanabilirsiniz. Örgü atkı bere modellerine de çok yakışacaktır. Model 4 ün katları + 2 kenar ilmeği yapılarak oluşuyor.

İlmek Çaprazlama Örgü Modeli Nasıl Yapılır ?

İlmek Çaprazlama Örgü Modeli Yapılışı 2

İlk ilmeği örmeden boş olarak diğer şişe alalım. 2. ilmeği de örmeden boş olarak diğer şişe alalım. 3. ilmeği düz olarak örelim. Boş olarak geçirdiğimiz ikinci ilmek ile  ördüğümüz ilmeğin yerini değiştirerek videolu şiş ile saç örgü modeli nasıl örülür de olduğu gibi bire bir olarak çaprazlama yapalım. Sola aldığımız ilmeği doz olarak örelim. Sonra gelen iki ilmek ters olarak örelim. Şimdi yine sonra gelen ilmeği boş olarak diğer şişe alalım. Diğer ilmeği düz olarak örüp boş ilmekle ördüğümüz ilmeğin yerini değiştirelim. İlmeklerin yer değişimini sağdaki boş ilmeği sola alalım. Diğer ilmeği boşa alıp sağa geçirelim. Sola aldığımız ilmeği düz olarak örelim.  Sonra gelen iki ilmeği ters olarak örelim. Sıra sonuna kadar bu işlemi tekrar ettirelim.

Arka sıraya geldiğimizde ilk ilmeği boş olarak diğer şişe alalım. Sıra sonuna kadar düz ilmekler düz olarak ters ilmekler ters olarak örülecek.

Model bu iki turun tekrarı ile oluşuyor. Kolay bir model. Kullanacağınız örgü modellerinde iki model arasına örnek olarak koyabilirsiniz. Çok yakışacaktır.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler