Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Y-Burgu Örgü Modeli

Birçok modelde kullanılan bir örnek. Y burgu örgü modeli. Tarifi videolu. Erkek örgü modellerinde kullanabilirsiniz. Boyunluk modellerinde, şapka modellerinde, örgü battaniye modellerinde kullanabilirsiniz. Örgü puf yapımında kullanabilirsiniz. Örgü burgu modellerinden, çeşitlerinden sizlere daha önce bahsetmiştik. Beğendiğiniz burgu modellerini istediğiniz örgüde kullanabilirsiniz. Mesela videolu üçlü saç örgüsü nasıl yapılır bahsetmiştik. Bu model ile çok güzel hırka modelleri örebilirsiniz. Lalo hırka yapılışı var. Bu model ile örülüyor. Boyunlaklar, örgü şapkalar örebilirsiniz. Erkek, kız tüm örgülerinizde kullanabilirsiniz. Fıstıklı burgu örneği yapılışı var. Bu örneği de yine birçok yerde kullanabilirsiniz. Zincir burgu örgü modeli yapılışını unutmayalım. Özellikle erkek bebek yeleklerinde çok kullanılıyor. Gelelim şimdi birçok yerde gördüğümüz yapılışını merak ettiğimiz y burgu yapılışına.

Y Burgu Nasıl Yapılır?

Çok güzel ve kolay bir model aslında. Aynı saç örgüsünde olduğu gibi ilmeklerin yerini değiştirerek yapıyoruz. Ben eşime bir kazak örmüştüm. Ve bu örneği kullanmıştım. Çok güzel bir kazak olmuştu. Alize lana gold kahve bir ip ile örmüştüm. Sizde eşinize, oğlunuza, babanıza kazak örmek isterseniz bu örneği kullanabilirsiniz. En az 2 ilmek ile başlayıp ilmek sayılarını istediğiniz gibi ayarlayarak örgülerinizde kullanabilirsiniz.

Y-Burgu Örgü Modeli

Modelimiz şeklinden dolayı y burgu ismini almış. Y burgu örgü modeli yapılışını şimdi detaylı bir şekilde videoda görelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler