Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şapka Kolalama Nasıl Yapılır?

Örgülerinizi, makromelerinizi, dantellerinizi bu teknikle kolalayabilirsiniz. 2 farklı şekilde kolalama tekniğinden bahsedeceğiz. İlk teknik tutkal ile yapılan teknik. Polimer çiçek tutkallarını biraz sulandırarak kolalama yapabilirsiniz. Veya evde nişasta ile organik tutkallar hazırlayabilirsiniz. Her iki tarifi de videolu olarak izleyeceğiz. Daha sonra beğendiğimiz, değerlendirmek istediğimiz dantellerde, ördüğümüz şapkalarda kolalama işlemini yapabiliriz. Tutkalları birçok çalışmada kullanmak mümkün.

Hazırsanız bu paragrafta kolalama yaptığımız modellerden veya yapabileceğimiz örgülerden bahsedelim. Mesela daha önce eski dantellerden kase yapımı hazırlamıştık. Tutkala yaptığımız kolalama işlemlerindendi. Hasır amerikan servis ikea modeli yapmıştık. Yine kolalama işlemi gerektiren modellerdendi. Yeni veya değerlendirmek istediğiniz dantel örneklerinde kolalama yapabilirsiniz. Hasır ipten veya kağıt ipten anlatımlı şapka yapımı ördüğünüzde daha sert durmasını isterseniz kolalayabilirsiniz. Hazır olarak aldığınız formu bozulan şapkalarda da kolalama yapabilirsiniz. O halde videoya geçelim ve şapka kolalama nasıl yapılır öğrenelim.

Kolalama Nasıl Yapılır?

Hazır şapkalar, ördüğümüz şapkalar, danteller, amerikan servisleri gibi kolalama işlemi gerektiren hobi ürünlerinizde uygulayacağınız 2 farklı teknikle kolalama işlemi yapılışını uygulayabilirsiniz.

Şapka Kolalama Nasıl Yapılır?

İki farklı teknikle yapılmış kolalama tekniklerini videodan izleyeceğiz. Size uygun olanları kullanabilirsiniz.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler