Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çocuk Örgü Kazak Modelleri ve Yapılışı

Bebek örgü modellerinde ilmek sayılarını ayarlayarak severek öreceğiniz yumuşacık el örgü kazak örnekleri örebilirsiniz. 3 -4 yaş için uygun güzel bir kazak tarifi hazırladık. Yakası fırfırlı bir model. Birçok renkle hatta birçok farklı iple örebilirsiniz. İplerinizin kalınlıkları farklı olursa ölçüler değişebilir. Buna dikkat edebilirsiniz. Düz örgüler ile kazaklar örüp üzerini iğne ile süsleyebilirsiniz. Erkek çocuğu örgü kazak modelleri ve yapılışları örerek üzerine çocukların sevdiği figürleri işleyebilirsiniz. Yine düz örgüler örüp yakalarına, kollarına örgü çiçek modelleri ile süslemeler yapabilirsiniz. Güllü örgü kazak modeli böyle bir örnek. Şiş örgü örnekleri ile tığ işi örnekleri birleştirerek yapabilirsiniz. Çocuk örgü kazak modelleri ve yapılışları detaylarına geçelim.

Çocuk Kazak Örgü Modelleri Anlatımlı

Sizlere yumuşacık Nako pırlanta ipten yakası fırfırlı şık bir kazak hazırladık. Arkası düğmeli olan kazağımızı bebeklerinize zorlanmadan rahatça giydirebilirsiniz. Çocuk örgü kazak modelleri ve yapılışına 72 ilmekle başladık. Ölçülerimiz 3-4 yaş için uygun. Ön ve arkayı ayrı ayrı ördük. Ön için yuvarlak yaka kesimi ve arka için düğme ayrımının nasıl yapılacağının detaylarını videomuzdan izleyebilirsiniz.

Çocuk Örgü Kazak Modelleri ve Yapılışı 1

Ön ve arkayı omuz kısımlarından diktik ve kol için ilmek çıkardık. Kolu düz ördükten sonra bilek kısmında daraltma yaptık. Yakanın düzgün durması için ilmek çıkararak bir parmak kalınlığında lastik ördük. Bu düz ve basit kazağı hareketlendirmek için fırfır ördük ve biz bu fırfırlı yakaya dikmeyi tercih ettik. İsterseniz siz omuz bilek vb yerleri süslemek için de kullanabilirsiniz. Fırfır yapımı için zincir çektik bir sıra tekli trabzan yaptık ve üzerinden ilmek çıkardık. İlk sırada her trabzandan 2 ilmek çıkardık. Bir sonraki sırada fırfır sıklığına göre arttırma yaptık. İstediğimiz uzunluğa geldiğinde örgümüzü bitirdik. Sadece fırfır yapımının detayları için videomuzun son 10 dakikasını izleyebilirsiniz.

Çocuk Örgü Kazak Modelleri ve Yapılışı 3

Çocuk Örgü Kazak Modelleri ve Yapılışı 2

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler