Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Motifli Çocuk Hırka Modelleri ve Yapımı

Tığ işi örgü modellerinden yine bildiğimiz bir motifle ördüğümüz şahane bir hırka hazırlayacağız. Kız çocukları için çok güzel bir hırka olacak. Bebek hırkaları olarak seçtiğiniz renklerle hırkayı örebilirsiniz. Hanım dilendi bey beğendi motifi ile ördüğümüz bir hırka. Bu güzel motife bu ismi kim niye koydu bilinmez. Ama örnek çok güzel ve her modele de yakışıyor. Çocuklarımız için en güzel hırkaları yapılışları ile birlikte hazırlıyoruz. Bu modeli de çok seveceksiniz. Kapşonlu örgü hırka modeli arayanlar, örgüye yeni başlayanlar için örülecek bir model. Renkli tığ işi hırka yapımı şahane bir örnek. Evde kalan ipleri değerlendirmek içinde süper bir fikir. Mandalina dilimi örgü modeli ile de harika bebek örgüleri örebilirsiniz. Motifli çocuk hırka modelleri ve yapımı aşamalarına geçiyoruz.

Çocuk Hırka Örgü Modelleri Anlatımlı

Mavi tonlarında patik iplerle örülmüş çok güzel bir hırka yapılışı hazırladık. Anlatımlı çocuk hırkaları örgü modelleri için sizde sevdiğiniz renkleri seçebilirsiniz. 3 büyük ve 4 küçük motifle örülmüş hırkayı çok seveceksiniz. Ölçülerini ayarlayarak kendinize de örmek isteyeceksiniz. Sırt kısmında 1 motif, kapşonda 2 motif, önlerde 2 şerden 4 motif kullanacağız. Önler, arkalar, kapşon dikerek birleştikten sonra kolları öreceğiz.

Motifli Çocuk Hırka Modelleri ve Yapımı 2

Motifli Çocuk Hırka Modelleri ve Yapımı 3

Motifli Çocuk Hırka Modelleri ve Yapımı 4

Motifli Çocuk Hırka Modelleri ve Yapımı 12

Motifli Çocuk Hırka Modelleri ve Yapımı 6

Etek ucunda da motifleri birleştirdikten sonra uzatma yapacağız. İsterseniz bu kısımlara da motif eklemesi yapabilirsiniz.

Motifli Çocuk Hırka Modelleri ve Yapımı

Kolay örgü hırka modellerinden. Bu motifi birçok kez farklı örgülerde kullandık. Battaniyeler, şallar, çeşitli hırkalar, yelekler ördük. Şimdi çocuklarımız için motifli çocuk hırka modelleri ve yapımı örme zamanı.

Motifli Çocuk Hırka Modelleri ve Yapımı 5

Motifli Çocuk Hırka Modelleri ve Yapımı 11

Motifli Çocuk Hırka Modelleri ve Yapımı 9

Motifli Çocuk Hırka Modelleri ve Yapımı 10

Motifli Çocuk Hırka Modelleri ve Yapımı 1

Motifli Çocuk Hırka Modelleri ve Yapımı 7

Motifli Çocuk Hırka Modelleri ve Yapımı 8

Hırkamızı birde videolu olarak izleyelim mi.

Kaynak : https://www.repeatcrafterme.com/2020/08/caron-crochet-granny-jacket.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler