Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Ceket Yapımı Anlatımlı

Tığ işi örgü modellerinden yeni modelle devam ediyoruz. Örgü ceket yapımı anlatımlı model motiflerle tamamladığımız tariflerden. Hem şemalı olarak hem de videolu anlatımlarla hazırladık. İki şekilde de takip ederek el örgü modellerini yapabiliriz. Örgü hırka modellerinde aynı tarzda örüp sizde beğendiğiniz farklı motifleri kullanabilirsiniz. Yada motifleri örüp sadece tek motiflerden oluşan hırkalar örebiliriz. Bebek battaniyesi modelleri örebiliriz. Motif çok güzel. Renkli olarak örüldüğünde örgü bebek battaniyelerinde kullanıldığında şahane olacaktır. Benzer tarzda ördüğümüz yelek olarak kullandığımız model var. Sizlere onu da önermek istiyorum. Şal yelek yapılışı. Benzer tarzda örülüyor. Aslında duruş olarak aynı görünüyor. Örgü hırka yapılışı videolu anlatımlı olarak örüyoruz. Videodan ellerini takip ederek örebilirsiniz. Ben dil bilmediğim için ellerini takip ediyorum. Anlatımı şema ile destekleyerek örüyorum. Bazen direk olarak şemadan takip ediyorum. Örgü ceket yapımı anlatımlı modelin detaylarına geçiyoruz.

Tığ İşi Ceket Nasıl Örülür?

2 mm tığla, pamuklu iple ördüğümüz kırmızı renkli motiflerle süslenmiş bir hırka. Kolay modellerden. Her renkle örüp severek öreceğiniz hırkalardan. Motifimiz de kolay örneklerden. Sizde hırka için farklı motifleri de kullanabilirsiniz. Hanım dilendi bey beğendi motifi kullanılabilir. Çok şık olur.

Hemen sizlere örgü ceket yapımı anlatımlı modelin şemasını görelim.

Örgü Ceket Yapımı Anlatımlı 2

Örgü Ceket Yapımı Anlatımlı 15

Örgü Ceket Yapımı Anlatımlı

Örgü Ceket Yapımı Anlatımlı 4

Örgü Ceket Yapımı Anlatımlı 12

Şemaları inceledik. Adım adım takip ettiğimizde kolay öreceğimiz örgülerden. Hırkamızın nasıl durduğuna bakalım mı. Örgü ceket yapımı anlatımlı model herkesin çok seveceği modellerden. İşte en güzel hırkaların bitmiş hali.

Örgü Ceket Yapımı Anlatımlı 10

Örgü Ceket Yapımı Anlatımlı 6

Örgü Ceket Yapımı Anlatımlı 11

Örgü Ceket Yapımı Anlatımlı 5

Örgü Ceket Yapımı Anlatımlı 13

Örgü Ceket Yapımı Anlatımlı 14

Örgü Ceket Yapımı Anlatımlı 9

Örgü Ceket Yapımı Anlatımlı 3

Örgü Ceket Yapımı Anlatımlı 7

Örgü Ceket Yapımı Anlatımlı 8

Evet sıra geldi videoları izlemeye. Hırkanın yapılışı 2 güzel videoda baştan sona anlatılıyor. İyi seyirler.

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/8485

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler