Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Tığ İşi Düğmeli Boyunluk Yapılışı

Bu modelle daha önce farklı paylaşımlarımız oldu. Bebek battaniyesi modeli yapmıştık. Renkli ebruli iplikle. İlmekleri çaprazlayarak yapıyoruz. Ayrıntılı bilgiye yazımızdan ulaşabilirsiniz. Yine düğmeli boyunluk yapılışı paylaşımımız olmuştuk. Tığ işi örgü modelinde güzel bir örnekti. Anlatacağımız güzel modeller birçok örgü modeli yapabilirsiniz. Şal modelleri yapabilirsiniz. Battaniye modelleri yapabilirsiniz. Diğer örgü modellerinde de kullanabilirsiniz.

Tığ İşi Düğmeli Boyunluk Nasıl Yapılır?

Modeli yünlü bir iplik kullanarak yapıyoruz. Ve 3.5 mm tığ kullanıyoruz. İlk olarak zincir çekerek başlıyoruz.

1.tur : İstediğiniz uzunlukta zincir çekerek başlıyoruz.

2.tur : Bu turda zincirlerin üzerine sık iğne yaparak tamamlıyoruz.

3.tur: 7 zincir çekiyoruz. Ve tığa 5 ilmek doluyoruz. 5. sık iğne üzerine trabzan yapıyoruz. Tekrar tığa 5 ilmek doluyoruz. Yanına bir trabzan yapıyoruz. Tekrar 5 kez ip dolayıp aynı şekilde 1 trabzan daha yapıyoruz. Aynı şekilde 3 trabzan daha yapıyoruz. Fakat bu trabzanları başta atladığımız sık iğne üzerine yapıyoruz.

Teknik olarak ilmek çaprazlama bu şekilde yapılıyor. Modeli istenilen uzunluğa gelene kadar aynı şekilde örülerek devam ediliyor. Videoda ayrıntılı olarak gösterilmiştir. Takıldığınız bir nokta olursa sormaktan çekinmeyin.

Düğmeli Boyunluk Yapılışı Video

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler