Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tunus İşi Battaniye Yapımı

Tunus işinden şahane bir örnek daha. Daha önce çeşitli tunus işi örgü modellerinden bahsetmiştik. Battaniyeler, boyunluklar, şapkalar, tunus işi patik modelleri, şapkalar, boyunluklar örmüştük. Bugün bebek örgü modellerinde veya bebek battaniyesi olarak kullanacağımız tarif var. Tunus işi battaniye yapımı o kadar güzel bir model ki dilerseniz evde kalan parça iplerinizle renk renk battaniyeler örebilirsiniz. Tunus işi kolay örgü modellerinden. Örmesi kolay ve zevkli. Değişik tunus işi örgü modelleri arıyorsanız sizlere birkaç önerim daha olacak. Mesela şapka ve boyunluk yapılışı paylaşmıştık. Dilerseniz battaniye olarak da öreceğiniz modelin detaylarına tunus işi yaprak şapka ve boyunluk yapılışından ulaşabilirsiniz. Tunus işi çapraz ilmekler nasıl örülür paylaştığımız modeller arasındaydı. Bu modelle de birçok örgü örebiliriz. Puflar, paspaslar, boyunluklar gibi. Tunus işi battaniye çok seveceğiniz örneklerden. Parça iplerle de örülebilecek modelin anlatımına geçelim.

Tunus İşi Battaniye Nasıl Örülür?

Battaniye olarak başlanmış ama farklı birçok örgüde kullanacağımız kırkyama örgü modellerini andıran örneklerden bir tanesi. Mesela benze bir modeli kırkyama olarak iki şişle örmüştük. Çok sevilmişti. Sizin de eminim keyifle öreceğiniz örgülerden bir tanesi olacak. Şimdi birkaç farklı renkle örülmüş tunus işi battaniye yapımına göz atalım.

Tunus İşi Battaniye Yapımı

Tunus İşi Battaniye Yapımı 1

Çok güzel görünüyor değil mi. Videodaki renk uyumlarıyla da muhteşem olmuş.

Tunus İşi Battaniye Yapımı 2

Modeli patik modellerine bile uyarlayabiliriz. Örgü bot yapıp üst kısmında yeni örneği kullanabiliriz. Eğer hazırsanız hemen modelin nasıl örüldüğüne geçelim. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler