Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tunus İşi Yaprak Şapka ve Boyunluk Yapılışı

Tunus işi örgü modellerinden yepyeni bir örnek daha. Yaprak yaprak duran yeni bir modelin yapılışını öğreneceğiz. Tunus işi tek şişle yapılan kolay örgü modellerinden. Bebek battaniyesinden bebek hırkalarına, patik modellerinden, bebek yeleklerine kadar birçok örgüde kullanıyoruz. Bugün çok güzel bir takımın yapılışından bahsedeceğiz. Örgü boyunluk modelleri ve örgü şapka modellerinden oluşan tunus işi yaprak şapka ve boyunluk yapılışı. Model çok güzel. Ev dekorasyonunuz içinde kullanabilirsiniz. Kırlent modelleri, örgü puf modelleri şahane olur. Farklı iplerle örgü paspaslar yapabilirsiniz. Bebe yünleriyle bebek battaniyeleri de muhteşem olur. Tek şişle örgü keyif alacağınız örgülerden. Ve yine birçok tasarımda kullanacağınız örgü modellerinden. Tunus işi nergis modeli, tunus içi pıtırcık, ajurlu örgüler gibi birçok model paylaşımı hazırlamıştık. Çapraz ilmek modeli hazırlamıştık. Hepsi çok güzel. Tunus işi çapraz ilmekler nasıl örülür önceki yazılarımızdan ulaşabileceğimiz gibi diğer tariflere de ulaşabilirsiniz. Şimdi tunus işi yaprak modeli nasıl örülür, şapka ve boyunluk nasıl yapılır onu öğrenelim.

Tunus İşi Yaprak Nasıl Örülür?

Tunus işinden yaprak modelinin nasıl yapıldığını öğreniyoruz. Yeni bir model daha. Aynı zamanda çok şık boyunluk ve şapka örüyoruz. Dalga dalga, yaprak yaprak duran modeli çok beğeneceksiniz. Çok şık duruyor. Boyunlukları düğmeli olarak tasarlayabilirsiniz. Şapkada püsküller, ponponlar, kürk ponponlar kullanabilirsiniz.

Tunus İşi Yaprak Şapka ve Boyunluk Yapılışı 5

Tunus İşi Yaprak Şapka ve Boyunluk Yapılışı 4

Tunus İşi Yaprak Şapka ve Boyunluk Yapılışı 3

Tunus İşi Yaprak Şapka ve Boyunluk Yapılışı 2

Tunus İşi Yaprak Şapka ve Boyunluk Yapılışı 1

Tunus İşi Yaprak Şapka ve Boyunluk Yapılışı

Çok güzel görünüyor değil mi. 9 mm tığla örülmüş şapka ve boyunluk için uygun ipler kullanabilirsiniz. Şapkanın nasıl örüldüğü detaylı bir şekilde videoda anlatılmakta. Şapka 22 cm yüksekliğinde, 57 cm çapında. Boyunluk ise 15 cm yüksekliğinde, 50 cm uzunluğunda. Sizde kendinize uygun ölçülerde örebilirsiniz. Eğer şapkayı ve boyunluğu beğendiyseniz, yaprak modelini farklı örgülerde kullanmak isterseniz hemen videoya geçelim.

Kaynak : http://lightandjoydesigns.com/2020/02/16/sideways-wavy-knit-hat-cowl-set-free-tunisian-crochet-pattern-video-tutorial/

https://www.ravelry.com/patterns/library/sideways-wavy-knit-hat–cowl-set

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler